Nokia tłumaczy się za późne wprowadzenie czterordzeniowych procesorów

​Nokia produkuje smartfony oparte na Windows Phone już od dłuższego czasu. Fińska firma zawsze starała się być na topie, oddając w ręce swoich użytkowników najnowsze rozwiązania techniczne. Jednak całkowicie inaczej było w przypadku procesorów czterordzeniowych i obsługi rozdzielczości Full HD. Na Nokia World 2013 pierwsze smartfony z tymi technologiami ujrzały światło dzienne. Nokia może zatem wyjaśnić, dlaczego trwało to tak długo.

Okazuje się, że do implementacji czterech rdzeni i wysokiej rozdzielczości Nokia potrzebowała mocnego wsparcia Microsoftu. Windows Phone 8 w poprzedniej wersji nie umożliwiał obsługi takich technologii i to do giganta z Redmond należało ostatnie słowo. Ponadto fiński producent wspomina, że trzeba było popracować nad istniejącymi już aplikacjami, aby mogły być wspierane przez "nowe rozwiązania".

Samuli Hanninen w jednym z wywiadów powiedział również, że nawet jeśli Windows Phone obsługiwałby procesory czterordzeniowe, Nokia nie przesiadłaby się na nie w zeszłym roku. Powodem jest przede wszystkim niewyraźny wzrost wydajności w stosunku do znacznie większego zużycia baterii. A to właśnie ostatni aspekt jest głównym wyznacznikiem dla fińskiej firmy.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | Nokia | smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy