Nowe wideo zdradza resztki tajemnic na temat HTC One

25 marca prezes HTC oficjalnie powie nam to, co o nowym smartfonie o nazwie One wiemy od dawna dzięki licznym przeciekom. Zanim jednak tak się stanie, warto rzucić okiem na kolejny wideoprzegląd, który właśnie wylądował w sieci.

Osoby, które nie mają ochoty na oglądanie całego materiału powinny rzucić okiem na kilka interesujących fragmentów. Warto zacząć od 3:40, gdzie można zobaczyć działanie gestów odpowiedzialnych za wybudzenie urządzenia, o których słyszeliśmy już kilka dni temu. Podwójne stuknięcie ekranu (wymyślone skądinąd przez Nokię) lub przeciągnięcie palca w górę odblokowuje smartfona, analogiczny gest wykonany w prawo przenosi użytkownika bezpośrednio do ekranu głównego, a przesunięcie palca w prawo uruchamia BlinkFeeda. Wygląda na to, że działa to całkiem sprawnie.

Reklama

Od 5:35 możemy zobaczyć w akcji akcji Duo Camerę, czyli podwójny aparat nowego One. Zgodnie z oczekiwaniami pozwala on na zdefiniowanie punktu ostrości i rozmycie tła już po zrobieniu zdjęcia. Najbardziej ciekawiły mnie jednak "trójwymiarowe efekty", o których była mowa na ulotce promocyjnej z jednego z ostatnich przecieków. Wszelkie wątpliwości rozwiewa fragment zaczynający się od 8:35, który ujawnia, że chodzi o tzw. efekt paralaksy. Dzięki dwóm zdjęciom wykonanym jednocześnie możliwa jest delikatna zmiana perspektywy przy poruszaniu smartfonem. Wygląda to fajnie, ale jestem ciekaw, czy HTC umożliwi użytkownikom udostępnianie tego typu animowanych zdjęć w sieci.

Przypomnę jeszcze, że premierę drugiej generacji One'a będzie można oglądać na żywo na stronie poświęconej temu wydarzeniu.

Miron Nurski

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC One | Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy