Operator "straszył" swoich klientów

Jeden z operatorów telefonii komórkowej wpadł na interesujący pomysł, by zachęcić swoich użytkowników do wzięcia udziału w jednym z konkursów. Postanowił... straszyć SMS-ami.

"Mogę być ostatnim SMS-em którego czytasz. Nie lekceważ szansy jaką dał Ci los. Wyślij TAK na XXXX, bo masz szansę wygrać aż 12 600 zł!" - SMS-a o takiej treści otrzymywali na swoje telefony użytkownicy jednego z operatorów, który chciał zachęcić klientów do wzięcia udziału w konkursie.

Sprawą zainteresowało się Radio TOK FM , które jednak nie zdradza który z polskich operatorów wysyłał takie SMS-y. Dziennikarze kontrowersyjną treścią SMS-a postanowili zainteresować specjalistów.

W opinii psychologów SMS o takiej treści może wyrządzić komuś krzywdę - zwracają uwagę, że nie wszyscy zrozumieją "zabawę". Dodają, ze u klientów podatnych na stany lękowe problemy mogą się nasilić. Na SMS-y o takiej treści podatne są przede wszystkim dzieci oraz osoby starsze.

Reklama

Po dziennikarskiej interwencji operator przyznał się do błędu i postanowił zrezygnować z wysłania SMS-ów, które być uznane za kontrowersyjne

Media2
Dowiedz się więcej na temat: operator

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy