Opóźnienia dostaw HTC One to pochodna dotychczasowych problemów firmy

HTC One spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników na całym świecie. Zdaje się być więc idealną receptą na problemy finansowe, które trapią tajwańską spółkę. Okazuje się jednak, że sytuacja wciąż nie wygląda zbyt dobrze.

Przypomnijmy, że premiera modelu One, początkowo planowana na koniec marca, została ostatnio przesunięta na kwiecień. Powodem takiego stanu rzeczy są braki w dostawach komponentów - mowa tu głównie o metalowych obudowach oraz aparatach UltraPixel, które nie są standardowymi podzespołami. Z racji ostatnich problemów na rynku dostawcy komponentów przestali traktować HTC jak najważniejszego gracza i produkcja tych elementów nie była dla nich priorytetowa. W rezultacie spowodowało to opóźnienia, które zmusiły HTC do przesunięcia sklepowej premiery urządzenia.

Reklama

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że HTC One faktycznie zadebiutuje w kwietniu. A w obliczu problemów firmy, jej prezes - Peter Chou zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska, jeśli urządzenie nie sprzeda się zgodnie z oczekiwaniami.

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC One | Smartfon | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama