Oppo zapowiada model R1. Chińczycy będą mieć własną Xperię Z?

Wkrótce w Europie będzie można kupić Oppo N1, ale Chińczycy już zapowiadają kolejną fotograficzną nowość. Nadchodzący smartfon Oppo R1 ma robić świetne zdjęcia w nocy.

Oppo kreuje się na Nokię androidowego segmentu. Dla wielu może być to dziwne, a nawet niestosowne porównanie, ale firma z Państwa Środka w kwestiach fotograficznych coraz mocniej podąża śladami Finów.

Chińczycy parę miesięcy temu zaprezentowali flagowego N1. Ma on dobrą optykę i niezłą matrycę 13 Mpix, a do tego oferuje kilka autorskich rozwiązań, takich jak procesor obrazu Owl czy obracany moduł aparatu. Oppo nawiązało również współpracę z firmą Digital Optics. Jej efektem mają być smartfony z aparatami typu MEMS. Przypomnę tylko, że umożliwiają one ustawienie ostrości na już zrobionym zdjęciu.

Reklama

R1 będzie kolejnym produktem przygotowanym z myślą o robieniu zdjęć, ale tym razem firma może zaskoczyć także wykonaniem. Udostępniona przez Oppo grafika przedstawia bowiem urządzenie przypominające Xperię Z, a więc jego obudowa powinna być wykonana z hartowanego szkła. Chińczycy co prawda nie popisali się oryginalnością, ale może to lepsze niż próby zrobienia czegoś nowego na siłę.

Oppo R1 ma być wyposażony w nowy sensor, który pozwoli na robienie świetnych zdjęć w nocy, oraz autorski silnik PI, odpowiadający za realistyczne odwzorowanie kolorów na zdjęciach. O tym, czy rozwiązania okażą się tak rewelacyjne, jak twierdzi producent, przekonamy się pod koniec grudnia. Wtedy bowiem odbędzie się prezentacja kolejnego flagowca chińskiej firmy.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Oppo | Android | fotograficzny smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy