Samsung odmładza model Galaxy S II

Samsung często wypuszcza po kilka różnych wersji udanego modelu lub odgrzewa sprawdzone schematy, tak jak w przypadku smartfona Galaxy S II Plus. O telefonie można było usłyszeć już w sierpniu, a najnowsze informacje sugerują, że wkrótce pojawi się na rynku.

Samsung już wcześniej wykonał podobny ruch, wprowadzając na początku tego roku model Galaxy S Plus, który był niczym innym, jak lekko poprawioną wersją GT-I9000. Teraz zapowiada się na to, że również Galaxy S II doczeka się swojej nieco lepszej edycji, która powinna pojawić się na początku 2013 roku.

Zaprezentowany w pierwszym kwartale 2011 roku Samsung Galaxy S II GT-I9100 wyposażony został w: 4,3-calowy ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości 480×800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Exynos 4210 (Cortex-A9) o taktowaniu 1.2 GHz, aparat 8 Mpix z nagrywaniem wideo w rozdzielczości Full HD czy 16 GB pamięci wewnętrznej. W czym ma być lepsza wersja Plus?

Reklama

Przecieki informują, że urządzenie będzie pracowało pod kontrolą systemu Android 4.1.2 Jelly Bean wraz z nakładką TouchWiz Nature UX. Telefon będzie mieć zapewne szybszy procesor, nieco lepszy aparat i większą baterię. Galaxy S II Plus ma wejść na rynek w dwóch wersja kolorystycznych (Chic White oraz Dark Blue), a jego cena nie jest jeszcze znana.

Tak późna premiera jest celowym działaniem. Samsung może zacząć wycofywać ze sprzedaży model Galaxy S II, a “Plus" wejdzie na jego miejsce, jako komórka z nowej, podobnej do Galaxy S III linii stylistycznej. Wpływ na to mają nie tylko procesy sądowe z Apple, ale i chęć ujednolicenia formy dostępnych na rynku smartfonów.

Adrian Banasik

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | smartfony | Android 4.2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy