Sprzedano już 500 mln iPhone'ów

W maju ubiegłego roku firma Apple świętowała przekroczenie bariery 50 miliardów pobranych aplikacji z App Store. Teraz gigant z Cupertino ogłosił, że sprzedano już ponad 500 milionów iPhone'ów. Rekord tym bardziej wart odnotowania, że pierwsze lata od premiery wcale nie zapowiadały tak spektakularnego sukcesu.

Dla przykładu, Edward Snyder, analityk Charter Equity Research zakładał na łamach New York Times, że w 2008 roku Steve Jobs nie zdoła osiągnął celu, jakim była sprzedaż na poziomie 10 milionów.

Pierwsze 100 milionów sprzedanych urządzeń osiągnięto w lutym 2011 roku, a więc 4 lata od premiery pierwszego modelu - wtedy też nastąpił prawdziwy boom na kolejne modele iPhone'ów, a już rok później przekroczono barierę 200 milionów sprzedanych sztuk. Do końca 2012 roku baza klientów poszerzyła się do 300 milionów, by w lipcu 2013 roku zanotować sprzedaż na poziomie 400 milionów. Jak widać z każdym rokiem przybywa zainteresowanych, w czym bez wątpienia pomagają kolejne modele pojawiające się na rynku.

Analitycy szacują, że do końca bieżącego roku uda się przekroczyć barierę 600 milionów. Ciekawe kiedy Apple będzie świętować miliard sprzedanych smartfonów. Pewnie już niebawem...

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone | Smartfon | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy