Reklama

Tracą zainteresowanie smartfonami Nokii

Dla nikogo nie jest już niespodzianką, że Nokia traci zaufanie swoich klientów, przynajmniej w sektorze smartfonów. To nie pierwsza wiadomość dotycząca małego zainteresowania telefonami fińskiej firmy wyposażonymi w system operacyjny, zwłaszcza dotykowymi.

Tym razem informacja pochodzi od brytyjskiej firmy analitycznej YouGov, która przeprowadziła badania pod hasłem "Smartphone Mobile Internet Experience".

O 12 procent w stosunku do grudnia 2009 roku spadło zainteresowanie potencjalnych klientów Nokii, którzy rozważają zakup smartfona tej firmy. Jeszcze pod koniec zeszłego roku 46 proc. użytkowników zastanawiało się nad nabyciem jednego z telefonów tej firmy. Co więcej dzisiaj zaledwie 10 procent spodziewa się, że kupi tego typu telefon.

Dla porównania aż 41 proc. badanych osób spodziewa się kupić iPhone'a firmy Apple, a 58 proc. już rozważa taką możliwość. Jeśli chodzi o firmę z Cupertino, w przeciwieństwie do Nokii, wykresy wykazują wzrost zainteresowania smartfonem.

Reklama

Na podstawie badań YouGov widać, że Motorola wraca do łask użytkowników. 8 proc. klientów rozważa kupno smartfona tej firmy.

Komórkomania, Karolina Adamus

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: system operacyjny | firmy | zainteresowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama