Tani plan i kilka ekranów. Jak łatwo obejść blokadę Netflix?

Osoby korzystające z Netflixa mogły spotkać się z pewną przeszkodą w postaci limitu ekranów, na których można jednocześnie oglądać filmy i seriale. Rzeczony limit zależy od planu abonamentowego. Okazuje się jednak, jest pewien sposób, który pozwala obejść blokadę Netflixa. Jak to zrobić?

Plany abonamentowe Netflixa. Czym się różnią?

W Polsce Netflix oferuje trzy plany abonamentowe, które znacząco różnią się od siebie – nie tylko ceną. Wyróżniamy plan Podstawowy, Standard oraz Premium

Plan Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie. Można z nim oglądać materiały w rozdzielczości 720p na maksymalnie 1 urządzeniu w gospodarstwie domowym. Co więcej, usługa pozwala na pobieranie treści na 1 urządzenie

Reklama

Plan Standard to koszt nieco droższy – opłata wynosi 43 zł miesięcznie. Abonament umożliwia oglądanie treści w rozdzielczości 1080p (Full HD) na maksymalnie 2 urządzeniach w gospodarstwie domowym jednocześnie. Plan Standard pozwala pobierać materiały na maksymalnie 2 urządzenia.

Plan Premium to najdroższy abonament – jego koszt wynosi 60 zł miesięcznie. Można na nim oglądać filmy i seriale w rozdzielczości 4K (Ultra HD) na maksymalnie 4 urządzeniach w gospodarstwie domowym jednocześnie. Ponadto z planem Premium można pobierać treści na maksymalnie 6 urządzeń

Jak obejść limit ekranów w Netflixie?

Wiele osób zastanawia się, czy da się obejść limit ekranów w Netflixie. Okazuje się, że niektórzy korzystają z pewnego sprytnego sposobu. Mowa tu o pobieraniu i oglądaniu treści w trybie offline. O co konkretnie chodzi? 

Ograniczenie liczby ekranów, na których jednocześnie można wyświetlać treści, dotyczy materiałów przesyłanych strumieniowo. Wobec tego filmy i seriale, które uprzednio pobierzemy i włączymy w trybie offline nie będą podlegać pod rzeczony limit

Jest jednak pewien haczyk. Pobieranie i oglądanie treści w trybie offline jest dostępne jedynie w przypadku aplikacji na urządzenia mobilne bądź komputery. Okazuje się, że nie można tego zrobić używając aplikacji Netflixa na telewizorze. Co więcej, każdy pakiet abonamentowy ma dodatkowe ograniczenie w postaci liczby urządzeń, na które można pobierać treści (Podstawowy – 1, Standard – 2 i Premium – 6). Warto również wiedzieć, że niektóre tytuły nie są dostępne do pobrania.

W takim razie, jak obejść limit ekranów w Netflixie? Należy uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym lub komputerze, a następnie wybrać dany tytuł. Potem wystarczy kliknąć opcję "Pobierz". Dany film lub serial będzie można wówczas oglądać w trybie offline i dzięki temu nic nie powinno stać na przeszkodzie, by móc korzystać z Netflixa również na innym urządzeniu.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy