Bieżnia dla psa. Idealne rozwiązanie dla lenia

Nie trzeba wychodzić z domu aby zapewnić swojemu pupilowi trochę ruchu. Brytyjka, Sammy French opatentowała domową bieżnię dla psów, dzięki której nawet w największą zamieć i ulewę psiak może pobiegać. Ale uwaga: bieżnia, dla dużego psa, kosztuje ok. 39 tys. złotych.

Sammy French wpadła na pomysł psiej bieżni "The Fit Fur Life" po operacji, która unieruchomiła ją na parę miesięcy w domu. Jej psy potrzebowały sporo ruchu, więc zaczęła przyzwyczajać je do biegania na swojej bieżni, takiej samej jakie widujemy na siłowniach.

Maszyna, ze względu na swoje spore rozmiary nie była odpowiednia dla jej czworonożnych przyjaciół, aczkolwiek pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

Brytyjka zaprojektowała więc psie bieżnie dostosowane do różnej wielkości zwierząt.

Realizując swój projekt konsultowała się z lekarzem weterynarii aby mieć pewność, że maszyna służyła będzie nie tylko do standardowych ćwiczeń, ale i do rehabilitacji psów po urazach.

Reklama

French nie obawia się, że przyrząd do ćwiczeń "The Fit Fur Life" może być wybawieniem dla leniwych właścicieli, którzy zamiast wyprowadzić swojego pupila na spacer postawią go na taśmę bieżni.

Trzeba przyznać, że cena za taką wygodę jest naprawdę wysoka. Najmniejsza bieżnia z przeznaczeniem dla małych ras, takich jak chiuaua, pudel miniaturowy, czy cocker spaniel kosztuje 870 funtów (ok. 4 tys. 300 złotych).

Bieżnia, która pomieści mastifa lub doga to natomiast koszt wysokości ok. 8 tys. funtów (ok. 39 tys. złotych).

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | pies
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama