​Czym są tajemnicze słupy świetlne w sercu Rosji?

Efektowne słupy świetlne zaobserwowano w Tiumeni na Syberii. Zjawisko, choć wygląda jakby było tworem ludzkości, jest całkowicie naturalne i powstaje przez odbicie światła od kryształków lodu. Kiedyś często uważano je za znak od Boga lub kosmitów.

Miecze świetlne, tajne lasery lub UFO - tak niektórzy nazywają zjawisko zwane słupami świetlnymi, które pojawiło się ostatnio w środkowej Rosji i zostało sfotografowane przez mieszkankę Tiumeni.

Zaobserwować je można tylko w określonych warunkach, kiedy światło - zazwyczaj zachodzącego albo wschodzącego słońca - odbija się od niewielkich kryształków lodu znajdujących się w powietrzu lub wysokich chmurach.

Rosjanka nigdy wcześniej nie widziała czegoś takiego. Gdy podeszła do okna, by zasłonić zasłonę i zobaczyła je po raz pierwszy, pomyślała, że ma po prostu brudne okulary, które rozmazują światło.

Reklama

Chwilę później zdała sobie sprawę, iż z jej szkłami jest wszystko w porządku, a to, co ujrzała, to właśnie słupy świetlne.

"Skakałam jak dziecko ze szczęścia i wrzeszczałam, że na ulicy są kolumny świateł" - tak kobieta opisała swoją euforię.

"Seks jest oczywiście dobry. Ale czy kiedykolwiek doświadczyłeś takiej dzikiej rozkoszy od pierwszej obserwacji jakiegokolwiek zjawiska lub obiektu?" - zażartowała pod swoim postem.

"Bogowie, jak mało potrzeba do szczęścia!" - skwitowała.

-------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj ponad 20 000 zł!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

***Zobacz także***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy