Reklama

Już nigdy nie zapomnisz o rocznicy związku...

... albo o numerze telefonu do właśnie poznanej dziewczyny, czy też o planowanym wyjściu na piwo z kolegami. Dla tych, którym pamięć co chwilę płata stresujące figle, mamy dobrą wiadomość - możesz nauczyć się skutecznego zapamiętywania, i to bez wychodzenia z domu.

“Przynajmniej raz w tygodniu każdy z nas zapomina o jednej rzeczy z długiej listy zadań do zrobienia. Niestety, z roku na rok, zdolność koncentracji i pamięci się obniża, ponieważ jej nie ćwiczymy. Na szczęście możemy temu zaradzić w łatwy sposób" - mówi Andrzej Bernardyn, psycholog, trener rozwoju osobistego i coach specjalizujący się w tematyce skutecznej nauki oraz autor e-learningowego kursu skutecznego zapamiętywania.

- Choć na rynku znajdziemy wiele książek i kursów o pamięci, większość z nich prezentuje wiedzę w bardzo nieefektywny sposób. Dlatego też zdecydowałem się stworzyć kurs, który wykorzystuje aktywne formy - angażujące, zmuszające do myślenia i dostarczające natychmiastową informacje zwrotną, niezbędną do efektywnej nauki - opowiada Andrzej Bernardyn.

Nauka wreszcie łatwa i przyjemna


Dlaczego więc, warto sięgnąć właśnie po Pamiętaj123.pl?

Reklama

- Żaden inny kurs nie jest tak multimedialny i interaktywny. Dzięki filmom i grom z efektami specjalnymi zdobędziesz cenną wiedzę na temat działania pamięci i możliwości jej poprawy. Całość dostępna jest online, czyli możesz uczyć się z komputera, kiedy i gdzie masz na to czas i ochotę. Dodatkowo masz do dyspozycji podsumowania audio, które możesz odsłuchiwać nawet podczas jazdy do pracy czy ćwiczeń na siłowni. Po prostu uczysz się w lekkiej i przyjemnej formie, dzięki temu nowe informacje zapamiętasz szybciej, łatwiej i na dłużej" - tłumaczy autor kursu. 


Pamięć pamięci nierówna


-Każdy z nas inaczej korzysta ze swojej pamięci, dlatego warto poznać możliwie jak najwięcej strategii zapamiętywania i odkryć najlepszą dla siebie, w danym kontekście. W kursie prezentuję 21 sprawdzonych sposobów na zapamiętywanie. Oprócz popularnych mnemotechnik, pokazuję także jak skutecznie notować, tworzyć system przypomnień czy strategicznie rozmieszczać przedmioty i dokumenty. Omawiane rozwiązania można łatwo wprowadzić do codziennego życia" - wylicza Bernardyn.

- I to jest właśnie bardzo ważne. Nie wystarczy posiadać wiedzę, trzeba też umieć ją zastosować w praktyce. Mamy pięć głównych obszarów, w których korzystamy z pamięci, w każdym na inny sposób: życie prywatne, zawodowe, nauka ogólna i języków obcych oraz przemawianie. W zależności od kontekstu używamy innych strategii zapamiętywania. Sam korzystam z tych zasad już od liceum. Pomogły mi one zdać 6 rozszerzonych matur i 50 egzaminów na studiach bez ani jednej poprawki. A teraz dzięki nim mogę pogodzić prowadzenie firmy szkoleniowej, działalność w 2 międzynarodowych organizacjach edukacyjnych i przygotowania do ślubu. Jestem pewien, że kurs Pamiętaj123 pomoże też innym osobom pamiętać chociażby o urodzinach, umówionych spotkaniach czy rocznicy" - zapewnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama