Bill Gates przewiduje, jak będzie wyglądał świat po pandemii CoVID-19

Drugi najbogatszy człowiek na świecie i współzałożyciel Microsoftu postanowił teraz częściej występować w mediach, by dzielić się z ludzkością swoją wiedzą na temat wirusów i snuć wizje na przyszłość.

Bill Gates od początku pandemii CoVID-19 jest demonizowany przez ludzi, którzy uważają, że to wszystko, co obecnie dzieje się na świecie, nie jest przypadkiem i jest dokładnie zaplanowanym działaniem przez wpływowe grupy, a zmierza to do zniewolenia ludzkości i jej depopulacji.

Abstrahując od tego, miliarder zdaje sobie sprawę z faktu, że atak na niego jest bezpośrednio związany z jego przepowiedniami dotyczącymi nadchodzącej pandemii, z którymi podzielił się ze światem kilka lat temu w trakcie przemówienia na TED. Gates od początku pandemii usiłuje wspomóc władze USA w walce z wirusem, ale jego rady są pomijane.

Reklama

Niedawno wpadł zatem na pomysł stworzenia z Rashidą Jones serii podcastów, w których wspólnie ze znanymi osobami, jak np. doktorem Anthony'm Fauci, dyskutują o wszelakich kwestiach związanych z pandemią. Miliarder w jednym z nich podzielił się ze słuchaczami swoimi prognozami dotyczącymi świata po pandemii. Twórca największej na świecie fundacji charytatywnej uważa, że nic już nie będzie takie samo.

Gates jest pewien, że najbardziej zmieni się rynek pracy i świat biznesu. O połowę ma zmaleć ilość podróży służbowych, a o jedną trzecią czas pracy w biurach. Miliarder już ponad dekadę temu mówił, że chciałby, aby pracownicy biurowi przeszli na pracę zdalną. Na świecie mamy już superszybką komunikację i urządzenia, które pozwalają odbywać wirtualne konferencje, załatwiać najważniejsze sprawy biurowe na odległość oraz współpracować w zespołach bez wychodzenia z domu.

Gates jakiś czas temu zapowiedział, że pandemia CoVID-19 może potrwać nawet 3 lata. Jej zakończenie zależy od tego, czy powstanie szczepionka i jak wiele ludzi się zaszczepi. Może to kontrowersyjne, ale miliarder jest pewien, że wszyscy ci, którzy się nie zaszczepią, nie będą mogli liczyć na powrót do normalnego życia społecznego i będą mieli zakaz podróżowania po świecie. Całkiem możliwe, że takie osoby będą nawet prześladowane, nie tylko ze strony ich pracodawców i właścicieli obiektów usługowych, ale również ludzi zaszczepionych.

Jaka będzie rzeczywistość, ciężko teraz oceniać. Gates jakiś czas temu powiedział, że CoVID-19 nie będzie ostatnią chorobą, która dotknie ludzkość. Według niego, każde pokolenie będzie miało swoją pandemię, ponieważ będą się one pojawiały regularnie co 20 lat.

Źródło: GeekWeek.pl/Bill Gates/YouTube / Fot. Bill Gates/YouTube

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama