Prostytutki i narkotyki. Marsjańska kolonia będzie wyjęta spoza ziemskiego prawa

Niedawno Gwynee Shotwell, prezes i dyrektor operacyjna SpaceX zapowiedziała, że firma Elona Muska zbuduje kosmiczny Internet nie tylko na orbicie Ziemi, ale również orbicie Czerwonej Planety.

Teraz okazuje się, że SpaceX już przygotowało nawet regulamin świadczenia usług Starlink, który przewiduje budowę takiej sieci na Marsie. Ale to nie wszystko. Użytkownicy nowej aplikacji zauważyli, iż zgodnie z „warunkami korzystania z usługi” firma SpaceX nie zamierza respektować na Marsie międzynarodowego prawa.

Miliarder od dawna zapowiada, że nie tylko wyśle na Marsa pierwszych ludzi i zbuduje tam pierwszą kolonię, ale nawet zainicjuje proces przemiany tej planety w drugą Ziemię. Wszystko to ma zrealizować się jeszcze w tej dekadzie. Musk wielokrotnie podkreślał, że prawo ziemskie jest niedoskonałe i trzeba je zmienić. Jako że na naszej planecie raczej nie uda mu się tego dokonać, to zamierza wprowadzić swoje na Marsie.

Reklama

Marsjańskie kolonie nie będą respektowały prawa obowiązującego na Ziemi. Nie oznacza to jednak, że Musk pragnie bezprawia na Marsie. Możemy oczekiwać, że będzie ono bardzo liberalne, bo takie wartości wyznaje miliarder. Ma to być dom dla każdego, bez względu na jego religię, rasę, płeć czy opcję polityczną.

Wielu entuzjastów gatunku sci-fi i podboju kosmosu dostrzegło w planie Elona Muska nawiązanie do wielu filmów i książek i szansę na realizację swoich marzeń. Na Marsie mają powstać pierwsze miasta, które będą przypominały biblijny Babilon. Każdy będzie mógł do woli pić alkohol, zażywać narkotyki i korzystać z usług prostytutek. Czerwona Planeta ma być przystankiem dla wędrowców przemierzających przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu przygód.

Czy taka kontrowersyjna wizja zrealizuje się w rzeczywistości? Na razie jest za wcześnie o tym dyskutować. Najpierw Elon Musk musi zbudować potężną rakietę Starship+SuperHeavy, dotrzymać słowa i wysłać w ciągu najbliższych 4 lat ludzi na Marsa oraz rozpocząć tam budowę pierwszej kolonii. Gdy to już stanie się faktem, będziemy mogli zacząć na poważnie myśleć o tworzeniu nowej, bardziej liberalnej cywilizacji.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/SpaceX/Reddit / Fot. SpaceX

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy