Po tej książce nikt nie powie, że to mięczak

Gdy był chłopcem, po prostu lubił grać w piłkę. Dziś jest kapitanem reprezentacji narodowej oraz Bayernu Monachium. Po tej książce nikt nie ośmieli się powiedzieć, że Philipp Lahm jest miękki, zbyt naiwny i za mało twardy, by być liderem niemieckiej piłki...

Gdy był chłopcem, po prostu lubił grać w piłkę. Dziś jest kapitanem reprezentacji narodowej oraz Bayernu Monachium. Po tej książce nikt nie ośmieli się powiedzieć, że Philipp Lahm jest miękki, zbyt naiwny i za mało twardy, by być liderem niemieckiej piłki...


Już 11 października do księgarń w całej Polsce trafi kolejna biografia piłkarska wydawnictwa SQN. Krakowska oficyna stawia tym razem na Bundesligę. Drobna Różnica to autobiografia Philippa Lahma - kapitana Bayernu Monachium. Książka wywołała w Niemczech sporo kontrowersji. Autor ujawnia w niej wiele nieznanych faktów dotyczących niemieckiej piłki nożnej.

Philipp Lahm w swojej autobiografii opisuje wszystko, co leżało mu na duszy. Tematy tabu dla niego nie istnieją - liczy się tylko prawda. Drobna różnica to szczere wyznanie osoby, która tkwi w samym centrum pozornie doskonałego niemieckiego mechanizmu.

Reklama

Po tej książce nikt nie ośmieli się powiedzieć, że Lahm jest miękki, zbyt naiwny i za mało twardy, by być liderem niemieckiej piłki. - "Stern"

Piłkarz opowiada o tym, jak z chłopca biegającego po szkolnym boisku stał się wielką gwiazdą. Opisuje niezapomniane chwile niemieckiej piłki nożnej, a także pozwala zajrzeć za kulisy Bundesligi, Ligi Mistrzów oraz największych turniejów piłkarskich. Po raz pierwszy zdradza pikantne szczegóły dotyczące jego życia osobistego i mówi o niespodziance zarządu, na skutek której musiał zmienić mieszkanie. Wyjaśnia, dlaczego w Bayernie polegli Jürgen Klinsmann, Felix Magath oraz Louis van Gaal.

Poza nieznanymi faktami i wątkami sensacyjnymi Drobna różnica to również rzetelna i uczciwa autobiografia, a także źródło odpowiedzi na wiele kluczowych pytań. Co tak naprawdę wydarzyło się w ostatnich latach w reprezentacji Niemiec i czemu mistrzostwa Europy w 2004 roku okazały się totalną klapą? Kto był prawdziwym liderem, kiedy kadrę prowadził Jürgen Klinsmann? Dlaczego piłkarze w trakcie spotkania z Anglią na mistrzostwach świata w 2010 roku musieli się śmiać?

Dzięki tej książce fani uzyskają możliwość spojrzenia na futbol z zaskakującej perspektywy, a pozostali czytelnicy otrzymają kompleksowe wprowadzenie do najpopularniejszej dyscypliny świata.

Jeden z najinteligentniejszych i najbardziej szczerych piłkarzy na świecie idealnie opisuje mechanizmy rządzące wielkim futbolem. - Maciej Szmigielski, "Przegląd Sportowy"

Informacja o autorze:

Philipp Lahm urodził się 11 listopada 1983 roku w monachijskim Gern. Początkowo związany był z klubem FT Gern, z którego w 1995 roku trafił do FC Bayernu Monachium. Profesjonalną karierę piłkarską rozpoczął w VfB Stuttgart, skąd po dwóch latach, w 2005 roku, wrócił do Monachium. Został kapitanem zarówno FC Bayernu - z którym zdobył cztery mistrzostwa Bundesligi oraz Puchar Ligi Mistrzów w 2013 roku - jak i reprezentacji Niemiec.

Z tą ostatnią dwukrotnie wywalczył brązowy medal podczas mistrzostw świata (2006 i 2010) oraz wicemistrzostwo mistrzostw Europy (2008). Pełni funkcję bocznego obrońcy, gra również na pozycji defensywnego pomocnika. Od roku 2010 jest mężem Claudii, z którą ma rocznego synka.

Philipp Lahm. Drobna różnica

Tytuł oryginału: DER FEINE UNTERSCHIED. Wie man heute Spitzenfußballer wird

Autor:  Philipp Lahm, Christian Seiler

Tłumaczenie: Michał Jeziorny

Język oryginału: niemiecki

Wydawnictwo: SQN

Liczba stron:  240 + wkładka zdjęciowa

Data wydania: 9 października 2013

Cena: 39,90


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: futbol | Bayern
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama