"Śpi w budzie, je z miski i szcza na koło" - ciężka jest praca tirowca

"Tirowiec jest jak pies - śpi w budzie, je z miski i szcza na koło". W tak dosadny i syntetyczny sposób żywot kierowców ciężarówek opisał w swojej kontrowersyjnej powieści "Margot" pisarz Michał Witkowski. Oczywiście słowa te należy traktować z dużym przymrużeniem oka. W końcu to Witkowski. Chociaż może nie są one całkowicie pozbawione sensu i tkwi w nich ziarno prawdy?

Dzięki programowi "Życie za kółkiem" na kanale Discovery Turbo Xtra widzowie będą mieli okazję przekonać się, jak wygląda od podszewki ciężki fach tirowca.

A o tym, że jest on ciężki, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tysiące kilometrów do pokonania bez względu na warunki pogodowe, krótkie terminy dostaw, niebezpieczeństwa czające się na drodze czy długotrwała rozłąka z rodziną. To tylko mały wycinek problemów, z jakimi muszą radzić sobie każdego dnia tirowcy. Z drugiej strony gra jest warta świeczki, bo ich zarobki są całkiem niezłe. Przynajmniej w USA i Kanadzie, bo właśnie na szosach tych dwóch państw rozgrywa się akcja tej wciągającej serii.

Reklama

Bohaterowie programu to Ryan, Joe i... Brenda. Tak, tak, kobiety również zasiadają za kierownicą ogromnych ciężarówek. Choć nie ma co się oszukiwać - są w zdecydowanej mniejszości. Tajemnicą poliszynela jest bowiem, że środowisko tirowców jest zdominowane przez facetów, którzy niezbyt przychylnym okiem patrzą na ten przejaw emancypacji pań. Niemniej kobiety, którym udało się przetrwać w tej branży, potrafią walczyć o swoje i nieraz pokazują, że są twardsze fizycznie i psychicznie od niejednego gościa, twierdzącego, że ma wielkie cojones.

W każdym kolejnym odcinku będziemy obserwować wyścig z czasem i nietypowe wyzwania, jakich podejmuje się ta trójka. Jeśli nawalą, nie tylko stracą zainwestowane w benzynę pieniądze, ale także będą musieli zapłacić karę za niewywiązanie się z umowy. Jak niezwykłe potrafią być te zadania? Na przykład Joe będzie musiał w związku ze zbliżającą się zimą przewieźć ładunek 9 mln. pszczół z Północnej Dakoty do ciepłej Kalifornii. Podobnych transportów będzie w programie znacznie więcej.

Nietuzinkowi ludzie, zaskakujące ładunki i duże emocje. To właśnie czeka na wszystkich, którzy w październiku zasiądą przed telewizorami i włączą program "Życie za kółkiem" na kanale Discovery Turbo Xtra.

Życie za kółkiem

(ang. Loaded)

Premiera: we wtorek, 8 października, o godz. 21.00 na kanale Discovery Turbo Xtra

Emisja kolejnych odcinków: wtorki, o godz. 21.00 i 21.30

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: TIR-y | kierowca | praca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy