Skype dla BlackBerry 10 będzie portem z Androida

Aplikacje na BlackBerry 10 będą w większości portami z Androida.

Po wielu miesiącach oczekiwań, firma BlackBerry wypuściła na rynek swoje najnowsze smartfony, działające pod kontrolą systemu BlackBerry 10. To dzięki nim kanadyjska firma chce wrócić do gry i konkurować z produktami z iOS czy Androidem. Ponieważ BlackBerry 10 jest zupełnie nowym systemem, wymaga również od deweloperów odpowiedniego dostosowania aplikacji. Często to one decydują o sile poszczególnych platform. Okazuje się, że niektórzy producenci chcą wypuścić na system BlackBerry porty swoich aplikacji z Androida.

Na ostatniej konferencji BlackBerry poinformowano, że na nowym systemie dostępna będzie aplikacja Skype. Obecnie jednak nie znajduje się ona w BlackBerry World. Twórcy Skype'a poinformowali, że wciąż nad nią pracują. Dodali jednocześnie, że będzie ona portem programu dostępnego na Androida.

Dotychczasowe próby uruchamiania aplikacji z Androida na urządzeniach BlackBerry kończyły się frustracją użytkowników. Jeżeli tym razem nie będzie inaczej, może to bardzo negatywnie wpłynąć na wizerunek całego ekosystemu, który określa się mianem ostatniej deski ratunku dla kanadyjskiego producenta.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Skype
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy