Nexus 7 32 GB zastąpi "szesnastkę"

Nexus 7 z 32 GB pamięci dyskowej trafił do jednej z gazetek promocyjnych brytyjskiego sklepu Archos. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi on wersję z 16 GB.

Największy niezależny sprzedawca urządzeń mobilnych na terenie Europy - Carphone Warehouse - ogłosił, że Nexus 7 jest najlepiej sprzedającym się tabletem z Androidem w historii. Nie podołały mu nawet modele z serii Galaxy Tab oraz Transformer. Oczywiście Nexus ciągle pozostaje daleko w tyle w porównaniu do iPada.

Pomimo dużej popularności, tabletowi Google'a trochę do ideału brakuje. Najwięcej narzekań dotyczyło braku modułu 3G oraz ograniczonej pamięci wewnętrznej (max. 16 GB). Przynajmniej drugi z tych problemów zostanie rozwiązany.

Interesują cię tego typu newsy? Sprawdź nasz serwis o mobilnych technologiach - mobtech.interia.pl

Temat Nexusa 7 z pamięcią 32 GB przewijał się wielokrotnie, ale tym razem możemy już mieć pewność. Jego cena to 199 funtów, czyli tyle, ile do tej pory trzeba było zapłacić za wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej. Pokrywa się to z wcześniejszymi informacjami, według których Google nie będzie żądało więcej pieniędzy za większą pojemność. W takim razie co z wersją 16 GB? Nexus 7 8 GB prawdopodobnie ciągle będzie jedynym wyborem przy zakupie w Google Play, a wersja 16 GB zostanie przeceniona, albo wkrótce zniknie z rynku.

Reklama

Jednak teraz rodzi się nowy problem - zdecydowana większość konsumentów będzie wolała dopłacić 40 funtów i dostać 24 GB pamięci wewnętrznej. Aby tego uniknąć, cena Nexusa 7 8GB powinna być obniżona. Oczywiście jak będzie naprawdę, dowiemy się dopiero za kilka tygodni.

Dostępność tabletu ciągle jest zagadką, ale musi się pojawić na półkach sklepowych przed świętami - prawdopodobna data premiery to połowa listopada. Ponieważ sprzedaż przeprowadzana jest przez niezależne sklepy, nowa wersja urządzenia może szybko trafić także do Polski.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google | Google Nexus 7 | tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy