Nie będzie iPada 4 w 2013 roku?

Najnowsze doniesienia sugerują, że kolejna generacja iPada będzie tylko nieznacznie różniła się od poprzednika. Czy oznacza to, że w 2013 roku nie ujrzymy nowego tabletu od Apple?

Ostatnie miesiące obfitowały w plotki o nowych tabletach Apple. Świat niecierpliwi się oczekiwaniem na 7,85-calowego iPada mini i odświeżonego iPada trzeciej generacji. Choć jego premiera miała miejsce stosunkowo niedawno, urządzenie zdobyło serca milionów użytkowników na całym świecie. Mimo to coraz częściej pojawiają się głosy mówiące, że Apple zamierza wprowadzić na rynek czwartą - lub raczej trzecią i pół - generację tabletu. Jak donosi serwis DisplaySearch, gigant z Cupertino ściśle współpracuje z dostawcami przy produkcji nowych wyświetlaczy o takiej samej rozdzielczości, ale innej technologii wykonania i podświetlenia.

Nowe podzespoły pozwoliłyby nie tylko na obniżenie kosztów produkcji tabletu, ale także zmniejszenie gabarytów i eliminację kontrowersyjnego problemu z nagrzewaniem się. Ponadto, odpowiednia optymalizacja oprogramowania i nowych komponentów pozwoliłaby na dłuższy czas pracy na baterii. Odświeżony iPad trzeciej generacji byłby wyposażony w nowy ekran IGZO od Sharp. Wyświetlacz ten charakteryzuje się niewielką grubością, lekkością oraz obniżonym poborem energii wymaganej do wydajnego przepuszczenia światła. Krótko mówiąc, iPad wyposażony w IGZO byłby zbliżony gabarytami do iPada 2, ale rzadziej domagałby się podłączenia do prądu.

Reklama

Jeżeli plotki o nowym obliczu iPada potwierdzą się, urządzenie to może być tym, czym iPhone 4S był dla rodziny smartfonów Apple - już nie iPhonem 4, ale jeszcze nie wyczekiwaną "piątką".

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | tablet | iPad | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy