Odświeżony Nexus 7 z ekranem Full HD

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o modelach serii Nexus, wśród których znalazł się m.in. 7,7-calowy tablet. Mogłoby się wydawać, że będzie on następcą Nexusa 7, ale wygląda na to, że dołączy do osobnej serii tabletów.

Serwis DigiTimes podaje, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy na rynku pojawi się Nexus 7 wyposażony w ekran Full HD. Kosztowałby tyle samo co poprzednik, czyli za wersje Wi-Fi o pojemnościach 16 i 32 GB klientom przyszłoby zapłacić odpowiednio 199 i 249 dol. Wersja 3G o pojemności 32 GB wyceniona zostanie prawdopodobnie na 299 dol. Pozostała część specyfikacji niestety nie jest jeszcze znana, ale wiemy, kto zajmie się produkcją urządzenia - będzie to ponownie firma Asus.

Sprawa jest o tyle interesująca, że po pojawieniu się przecieków o Nexusie 7,7, za którego produkcję odpowiadać miałoby LG, wyglądało na to, że Google postanowił odsunąć tajwańskiego producenta na bok i zacieśnić współpracę z firmą koreańską.

Reklama

Wychodzi jednak na to, że wyszukiwarkowy gigant nie zamierza psuć dobrych relacji z żadnym ze swoich partnerów i każdemu z nich odda pod opiekę po jednej serii tabletów. Jeśli plotki się potwierdzą, to wkrótce w ofercie Google będziemy mogli wybierać między nowymi wersjami Nexusa 7 Asusa, Nexusa 7,7 LG i Nexusa 10 Samsunga.

Miron Niurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Nexus | Google Nexus 7 | tablet | Android | Samsung | Asus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama