Jeszcze więcej miejsc w klasie ekonomicznej Airbusa A380

W samolotach Airbus A380 pojawi się nowy i tańszy wariant klasy ekonomicznej – Choice, o czym czytamy na łamach Fly4free.

W jednym rzędzie siedzeń klasy ekonomicznej samolotu Airbus A380 mieści się 10 foteli w konfiguracji 3-4-3. Europejski producent ocenił jednak, że bez większego trudu uda się tam upchnąć jeszcze jeden fotel, co zmieni konfigurację na 3-5-3. To oznacza, że osoba siedząca w środku będzie miała po swojej prawej i lewej stronie po dwóch towarzyszy. W ten sposób nieprzyjemne warunki panujące w trakcie nierzadko kilkunastogodzinnego lotu jeszcze się pogorszą.

Na szczęście dodatkowy fotel będzie jako opcja o nazwie Choice, tańsza o 25 proc. od pozostałych miejsc w klasie ekonomicznej.

Reklama

Pomysł spotkał się z krytyką, ale wszystko wskazuje na to, że Airbus nie zamierza z niego zrezygnować. Ocenił bowiem, że nowa konfiguracja oznacza zwiększenie przychodów z jednej maszyny o 20 mln dol. rocznie.

Wszystko pozostanie w rękach linii lotniczych, które mogą się nie zgodzić na taką konfigurację. Jedną z pierwszych został Emirates, który nie chce psuć sobie reputacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Airbus A380 | klasa ekonomiczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy