Silent Falcon - lekki, elektryczny i modułowy dron

Na Association for Unmanned Vehicle Systems International (AUVSI) firma UAS Technologies z Albuquerque w Nowym Meksyku zaprezentowała niezwykle lekkiego drona zwiadowczego o napędzie elektrycznym.

Motto wspomnianego przedsiębiorstwa brzmi: "Leć cicho, leć dłużej, zobacz więcej". A nowa maszyna o nazwie Silent Falcon wpasowuje się w nie doskonale. Jest to bardzo lekka konstrukcja, przystosowana do przenoszenia przez człowieka. Mało tego - do startu nie wymagana jest żadna dodatkowa aparatura ani pas startowy. Wystarczy odpowiednio duża siła mięśni. Samolot napędza energia słoneczna, którą pozyskują panele umieszczone na skrzydłach. Jej nadmiar gromadzony jest w bateriach, które umożliwiają do 6 godzin pracy po zmroku.

Maszyna porusza się z prędkością do 112 km/h i na wysokości od 30 do 6100 metrów. Maksymalna odległość na jaką może oddalić się od sterującego nią człowieka wynosi 25 km. To w zupełności wystarczy aby z jego pomocą wykonać zwiad - cicho i niezauważenie. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu systemowi obrazowania o nazwie FalconVision. W jego skład wchodzi tryb nocny, wskaźnik laserowy, podzespoły do rejestrowania obrazu w wysokiej rozdzielczości i niezbędne stabilizatory.

Ważną cechą drona jest modułowość, czyli różne opcje konstrukcyjne w zależności od potrzeb misji. Dzięki temu sprawdzi się na rynku obronnym, bezpieczeństwa publicznego oraz prywatnych firm ochroniarskich. Maszyna trafi do seryjnej produkcji już w przyszłym roku.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony | bezzałogowe samoloty | UAV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy