Ci ludzie nie istnieją, to sztuczne awatary 3D stworzone przez NEON od Samsunga

Do globalnej sieci wyciekły materiały promocyjne technologii Neon, która ma wnieść tworzenie sztucznych awatarów ludzi na zupełnie nowy, niedostępny dotąd poziom. Neon zachwyca swoimi możliwościami.

Samsung nie przesadzał w swoich zapowiedziach stworzenia czegoś, co nie do poznania odmieni rzeczywistość mediów elektronicznych. Przygotujcie się więc na jeszcze większą dawkę niesamowicie realistycznej fikcji w prawdziwym świecie. Chociaż brzmi to trochę dziwnie, to po obejrzeniu materiału promującego Neon, wszystko dla Was stanie się jasne.

Możecie zobaczyć tam kilka sztucznie wygenerowanych awatarów przez sztuczną inteligencję o nazwie Core R3. Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza docelowo wyeliminować aktorów, statystów i prezenterów telewizyjnych, a następnie zastąpić ich fotorealistycznymi awatarami, których nie odróżnimy od prawdziwych ludzi.

Reklama

Tak, wszystkie postaci, jakie pojawiły się na materiale filmowym, nie istnieją w realnym świecie. Co ciekawe, Paranav Mistry, kierownik projektu Neon twierdzi, że postaci nie zostały stworzone za pomocą popularnej technologii motion-capture, czyli mapowania człowieka w trójwymiarze i wygenerowania na tej podstawie awatara, jak to się robi na potrzeby filmów i gier.

Wszystkim zajmuje się sztuczna inteligencja, która nie tylko kontroluje same kwestie wizualne, ale również dźwiękowe. Awatary Neona mogą również porozumiewać się z nami i dostarczać nam cennych informacji w niezliczonej ilości języków.

Samsung zapowiada, że Neon to prawdziwy przełom technologiczny na rozpoczęcie lat 20. XXI wieku. Oficjalna premiera technologii ma nastąpić w tym tygodniu na targach elektroniki użytkowej CES 2020 w Las Vegas. Przygotujmy się, że niebawem globalna sieć zostanie zalana sztucznymi prezenterami, youtuberami, aktorami i najróżniejszymi postaciami.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy