Gwiazda wśród laptopów: wszystkie możliwości MSI GE66 Raider

Laptopy zwykle wykorzystujemy do pracy czy rozrywki. I tutaj łatwo znaleźć sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli szukamy laptopa do gier – wybór może okazać się trudniejszym zadaniem. Procesor, karta graficzna, pamięci RAM, ekran... Wziąć pod uwagę musimy wiele aspektów. Modelem, na którym z pewnością uruchomimy najbardziej nawet wymagające gry wideo jest MSI GE66 Raider. Gamingowe walory to jednak nie wszystko.

Laptop dla graczy powinien być szybki, wydajny oraz posiadać gamingowe technologie. Najważniejsza jest odpowiednio mocna konfiguracja, czyli procesor, karta graficzna oraz większa liczba pamięci RAM. Wszystko to zagwarantuje nam bowiem odpowiednio płynną rozgrywkę. Co więcej: w dowolnym miejscu. A obecnie gracze chcą cieszyć się swoimi ulubionymi produkcjami już nie tylko w zaciszu domowym. Współcześni fani wirtualnej rozrywki chcą czegoś więcej, a mianowicie możliwości grania wszędzie tam, gdzie się akurat znajdują bądź wybierają. Z tego względu gamingowe laptopy z roku na rok zyskują na popularności. Przykładem notebooka, który bez wątpienia zadowoli pragnących grać w najnowsze produkcje pozostaje MSI GE66 Raider.

Reklama

Poczuj moc

MSI GE66 Raider wyposażony został w niezwykle mocny procesor Intel Core i9 dziesiątej generacji, który sprosta najbardziej nawet wymagającym grom. Wyższa częstotliwość pracy pojedynczego rdzenia (nawet do 5,3 GHz) przekłada się na zapewnienie możliwie najlepszych wrażeń. Z kolei układy graficzne z serii GeForce RTX zapewniają szybki ray tracing, a obecnie jest to swoisty test dla wydajności współczesnych sprzętów. Mowa tu o technice, pozwalającej na symulowanie fizycznego zachowania światła, cieni i odbić. MSI GE66 Raider gwarantuje niemal kinową jakości renderowanych obrazów, nawet w przypadku obciążających dla sprzętu współczesnym produkcji.

Laptopy przeznaczone do grania charakteryzują się również "agresywną" stylistyką, wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości, dedykowanymi układami chłodzenia oraz szeregiem zewnętrznych portów. W przypadku MSI GE66 Raider otrzymujemy spory, bo 15,6-calowy ekran z wąską ramką oraz gwarantujący długi czas pracy akumulator o pojemności aż 99,9 Whr. Imponująco prezentuje się zestaw złączy We/Wy, z pomocą których skorzystamy ze wszystkich stosowanych obecnie standardów transmisji danych oraz wyjść sygnału wideo. Jeśli chodzi natomiast o wygląd, uwagę zwraca zewnętrzna część obudowy ze skośnie nachylonymi płaszczyznami, które uwydatniają ostrą stylistykę. W ten sposób MSI GE66 Raider płynnie wpisuje się w oczekiwany przez graczy design.

Mystic Light oraz Deep Learning Super Sampling

Wspomnieć należy też o panoramicznym systemie oświetlenia Mystic Light. Rozciąga się on na całej przedniej krawędzi obudowy notebooka i umożliwia dopasowanie podświetlenia do indywidualnych potrzeb. Został on zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikom dostosowanie podświetlenia RGB do rozgrywającej się na ekranie akcji w grze. Kontrola oświetlenia to jednak jedna kwestia. Drugą pozostaje możliwość tworzenia niemal nieograniczonej kombinacji barw (16,8 milionów kolorów), co z pewnością docenią nie tylko gracze, ale również graficy komputerowi.

Deep Learning Super Sampling to natomiast kolejna, nowa technologia, która znalazła zastosowanie w laptopie MSI GE66 Raider. Pojawiła się wraz z układami graficznymi RTX i wykorzystuje sztuczną inteligencję do "treningu" procesora graficznego. Chodzi o renderowanie możliwie najczystszych obrazów, ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi, które pozostają maksymalnie wygładzone. Dzieje się to prawie dwa razy szybciej w porównaniu z poprzednią generacją, korzystającą z bardziej konwencjonalnych technik antyaliasingu.

Co jeszcze może świadczyć o tym, że MSI GE66 Raider to idealny wybór dla graczy? Choćby system chłodzenia Cooler Boost 5 z większymi wentylatorami i szerszymi ciepłowodami, efektywny system dźwiękowy firmy Dynaudio, podświetlana klawiatura SteelSeries oraz program MSI App Player. Dzięki temu ostatniemu możliwe jest korzystanie z mobilnych aplikacji dla Androida w dużo lepszej grafice. Nowe technologie zresztą nieustannie się pojawiają, co warto uważnie śledzić - rękę na pulsie trzymają youtuberzy MSIGamingPoland.

Współczesne laptopy w coraz większym stopniu odpowiadają więc na rosnące wymagania graczy. Nie tylko wyglądem, rozmiarami czy szeregiem gamingowcyh technologii i akcesoriów. Ale też jeśli chodzi o moc i wydajność (to zresztą ważne parametry także dla grafików) Dość powiedzieć, że MSI GE66 Raider w niczym nie ustępuje większości komputerów stacjonarnych. Ma jednak nad nimi jedną, zasadniczą przewagę: jest sprzętem mobilnym, który możemy mieć zawsze przy sobie.

Z okazji Black Friday MSI przygotowało zniżki i szereg atrakcyjnych nagród, czyli Mystic Box'y. Z promocjami można zapoznać się tutaj. W tym czasie można kupić laptopa MSI w niższej cenie oraz zyskać nawet do 1200 zł. Można także wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe gadżety - w tym celu wystarczy wejść na stronę, wykonać 3 konkursowe zadania oraz odpowiedzieć na pytanie.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy