Jak pobrać film z Facebooka? Wyjaśniamy krok po kroku

Pobranie filmu z Facebooka choć proste, może niektórym nastręczać problemów. O tym, jak pobrać film z Facebooka, decyduje między innymi sposób jego wcześniejszego udostępnienia. Zupełnie inaczej pobiera się film udostępniony publicznie, a inaczej, gdy jego widoczność jest ograniczona tylko dla znajomych.

Jak pobrać film z fb?

Jeżeli jesteś właścicielem konta, możesz pobrać film z Facebooka, korzystając z panelu "Biblioteka mediów". W tym przejdź do panelu "Multimedia na koncie reklamowym", w którym wybierasz konkretne wideo. Jak pobrać film z Facebooka z tego miejsca? Kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję jego pobrania. 

Inna metoda na pobranie filmu z fb to wejście na swój fanpage i wybranie "Narzędzi do publikowania". Wejdź w kategorię "Filmy" i "Biblioteka Filmów". Tutaj, po naciśnięciu trzech kropek, możesz zdecydować, co zrobić z filmem i w jakiej rozdzielczości chcesz go pobrać. 

Reklama

Jak pobrać film z Facebooka, gdy nie jesteś właścicielem filmu


Jeżeli nie jesteś właścicielem konta, z którego chcesz pobrać udostępniony film, musisz skorzystać z zewnętrznych serwisów. Na popularnym serwisie społecznościowym od dawna nie funkcjonuje możliwość pobierania dzięki kliknięciu prawym przyciskiem myszy i wybraniu opcji "Zapisz film". Ta krótka instrukcja odnosi się obecnie jedynie do obrazów. Klikając w grafikę, należy wybrać wybrać komendę "Pobierz/zapisz obraz". 

Jak pobrać film z Facebooka, gdy nie jest się jego właścicielem? Tu należy skorzystać z zewnętrznych narzędzi, takich jak fbdown.net, getfbstuff.com, fbdownloader.net czy getfvid.com. Wszystkie te serwisy łączy ta sama zasada - pobieranie filmików z Facebooka wymaga w pierwszej kolejności pozyskania adresu URL wideo. Taki adres można skopiować z przeglądarki, klikając prawym przyciskiem myszy bezpośrednio na filmik lub wybrać funkcję "udostępnij" oraz "skopiuj URL do schowka". Skopiowany adres URL wklejamy w okienko z podanych wyżej narzędzi i działamy zgodnie z instrukcjami danej strony. 

Pobieranie filmów z fb udostępnionych tylko znajomym

Problem z pobieraniem filmów z Facebooka pojawia się, gdy nagranie zostało udostępnione tylko ograniczonej liczbie znajomych. Wtedy nie przydadzą się nawet zewnętrzne narzędzia, które do pobrania filmu wykorzystują adres URL. 

To nie oznacza, że pobranie filmu z Facebooka jest niemożliwe. Aby pobrać film w takiej sytuacji, w przeglądarce Chrome należy pobrać rozszerzenie FBDown Video Downloader, które dodajemy do przeglądarki. Podczas odtwarzania filmu na Facebooku, który chcemy pobrać, w górnym prawym rogu przeglądarki wyświetli się ikona rozszerzenia, w którą należy kliknąć. Teraz wystarczy wybrać film, który chcesz pobrać i kliknąć "Download". 

Pobieranie filmów z fb udostępnionych tylko znajomym inaczej wygląda w przypadku przeglądarki FireFox. Tu na klawiaturze należy użyć kombinacji CTRL+SHIFT+I. W wysuniętej zakładce dla programistów wybierz ikonę wskaźnika, która pozwala zaznaczać dowolne elementy na stronie. Kliknij lewym przyciskiem myszy na odtwarzaczu z filmem, dzięki czemu w kodzie strony podświetli się teraz fragment odpowiedzialny za film. Na tym jest link do filmiku. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz "Otwórz odnośnik w nowej karcie". W przeglądarce wyświetli się film, który chcesz pobrać. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "Zapisz wideo jako".

Jak pobrać film z Messengera?

Znacznie prościej pobrać film z Messengera. Aplikacja, przy pomocy tylko dwóch kliknięć, pozwala na pobranie interesującego nas filmu bezpośrednio ze strony. Aby pobrać film z Messengera otwartego na komputerze, należy wybrać komendę "Pobierz", która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu po otworzeniu materiału w trybie pełnoekranowym. 

Film można zapisać na swoim dysku, a docelowo znajdzie się w folderze "Pobrane". Jeszcze prościej pobrać film z Messengera na telefonie. Tu wystarczy przytrzymać dłużej palec na nagraniu, które chcemy pobrać. Po chwili wyświetli się kilka opcji do wyboru, a wśród nich także opcja "Zapisz". Naciskając na tę komendę, film trafi do pamięci telefonu, a nagranie znajdzie się w folderach "Zdjęcia" lub "Pliki". 

Jak pobrać film z YouTube?

Szczęśliwcy, którzy zaliczają się do grona osób posiadających YouTube Premium, nie muszą się martwić. Płatna subskrypcja daje bowiem dostęp do filmów bez reklam i aplikacji YouTube Music

Jak pobrać film z YouTube bezpośrednio ze strony? W odtwarzaczu na telefonie kliknij przycisk "Pobierz", a jeżeli go nie ma, wejdź w opcje "Więcej". Gdy pobierzesz film, ikonka zmieni się z koloru szarego na niebieski. Co ważne - film będzie odtwarzany wyłącznie w aplikacji YouTube. Filmy pobrane z YouTube są zaszyfrowane, dlatego nie obejrzymy ich na swoim smartfonie.

Innym sposobem na pobranie filmu z YouTube są internetowe aplikacje. Wśród nich są między 2conv.com, ClipConventer.cc czy Freemake.com. Te działają w podobny sposób, jak aplikacje do pobierania filmów z Facebooka. Po wejściu w adres aplikacji pojawi się pasek do wklejenia adresu URL filmu. Następnie wybieramy interesujący nas format, w jakim chcemy pobrać film z YouTube, klikamy opcję "Dalej", a następnie "Konwertuj". Po zakończeniu konwersji możemy pobrać film z YouTube.INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy