Reklama

Konta brytyjskiej armii na Twitterze i YouTube zostały zhakowane

Media społecznościowe brytyjskiej armii zostały zhakowane. Incydent miał miejsce zaledwie kilka dni temu.

Informacja jest jedną z najważniejszych walut na świecie. Nie powinno dochodzić do sytuacji, w których jej bezpieczeństwo jest zagrożone, a jednak coraz częściej obserwujemy mniej lub bardziej zaawansowane ataki hakerów na profile ważnych osób czy instytucji.

Tak się stało w przypadku kont na Twitterze oraz YouTubie brytyjskiej armii 3 lipca 2022. Sprawę szybko zauważono i potraktowano bardzo poważnie. 

Zmiany na Twitterze

Hakerzy zmienili nazwę profilu, opis i zdjęcie w tle. W zamieszczonym opisie polecano korzystanie z kryptowalut. Ponadto podmieniono przypiętego tweeta, na takiego, który przenosił na fałszywą stronę internetową poświęconą kopalni NFT. Udostępniano też różne rozdania oraz posty związane właśnie z NFT.

Reklama

Działania na YouTubie

Inna platforma wymusiła oczywiście odmienne działania. Na YouTubie usunięto wszystkie poprzednio opublikowane filmiki armii. Zmieniono także nazwę i logo profilu - w ich miejsce dodano treści reprezentujące legalną firmę inwestycyjną Ark Invest. Na profilu pojawił się zapis dawnych transmisji z udziałem Elona Muska i byłego CEO Twittera, Jacka Dorseya. Na filmach umieszczono nakładki, które w łatwy i szybki sposób przekierowywały na strony z oszustwami kryptowalutowymi.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy użyto takiej metody - w maju dzięki niej hakerzy zarobili ponad milion dolarów w ciągu 24 godzin.

Jak podaje ministerstwo obrony na Twitterze, konta wróciły do poprzedniego właściciela, a śledztwo w tej sprawie jest w toku. Zaznaczono też, że bezpieczeństwo informacji jest dla armii niezwykle istotne, zatem dopóki postępowanie nie zostanie zakończone, dopóty komentowanie sytuacji uważa się za nieodpowiednie.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy