Powstała największa panorama w historii. Szanghaj w rekordowych 195 gigapikselach

Niby zwykłe zdjęcie jednej z szybko rozwijających się chińskich metropolii, ale gdy zobaczymy je w pełnej okazałości, to zaskoczą nas rozmiary tej rekordowej panoramy i ukazane na niej niesamowite szczegóły miasta.

Najlepsze aparaty w smartfonach mogą poszczycić się rozdzielczością na poziomie 40 megapikseli, ale jest to zupełnie niczym w porównaniu z panoramą 360-stopniową stworzoną przez ludzi z firmy Jingkun Technology (BigPixel), którzy chcieli pokazać światu to jedno z najpiękniejszych miast, usłane drapaczami chmur i swoim wyglądem na myśl przywodzące nowojorski Manhattan.

Co ciekawe, całe dzieło tworzono przez kilka miesięcy. Następnie zdjęcia połączono w jedną panoramę. Przedstawiciele Jingkun Technology twierdzą, że mamy tu do czynienia z największą panoramą stworzoną w Azji i jednocześnie jest to pierwsza panorama z taką liczbą pikseli. Jest ich w sumie 195 miliardów (jeden gigapiksel to jeden miliard pikseli).

Reklama

Powstała największa panorama w historii. Szanghaj w rekordowych 195 gigapikselach. Fot. Jingkun Technology.

Taka rozdzielczość pozwala nie tylko pokazać tę metropolię z szerokiej perspektywy, gdzie widzimy drapacze chmur, niebo, rzekę i autostrady, ale gdy zaczniemy zbliżać dowolny punkt, możemy dostrzec nawet twarze ludzi znajdujących się setki metrów od budynku Oriental Pearl Tower, gdzie były wykonywane zdjęcia.

To niesamowite, jak ten obraz przepełniony jest detalami! Panoramę w pełnej krasie możecie . Ludzie z Jingkun Technology już  zapowiadają, że są w trakcie przygotowywania nowej, jeszcze większej panoramy. Tym razem ponownie chcą zaskoczyć świata i pobić rekord. Oczywiście, kolejne gigapiksele ponownie będą prezentowały jedno z chińskich miast.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Jingkun Technology

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy