Przejedź się z PKP Intercity wyjątkowym wagonem ze Szwajcarii

Szykuje się gratka dla podróżników i miłośników kolei. W pociągach PKP Intercity pojawi się specjalny wagon ze Szwajcarii, z którego będzie można podziwiać piękno Polski podczas długich podróży.

Przejedź się z PKP Intercity wyjątkowym wagonem ze Szwajcarii
Przejedź się z PKP Intercity wyjątkowym wagonem ze Szwajcarii123RF/PICSEL

PKP Intercity niedawno zapowiedziało, że w nowych składach nie znajdziemy już wagonów restauracyjnych, dzięki czemu w podróż będzie mogło wyruszyć więcej pasażerów. Tymczasem teraz pojawia się ciekawa informacja o wynajęciu specjalnych wagonów ze Szwajcarii. Co szykuje przewoźnik?

Jak informuje PKP Intercity, na trasie Graz - Przemyśl od 11 czerwca 2023 roku mają pojawić się trzy szwajcarskie wagony, dwa 2. klasy i jeden panoramiczny 1. klasy o nazwie Apm61 Pano. Wszystkie wagony zostaną włączone do składu EC/IC 104/105 Porta Moravica, kursującego przez Wiedeń, Ostrawę oraz Kraków. O ich użyczenie zwróciły się koleje austriackie - OeBB do szwajcarskich - SBB, zgodnie z zasadami określonymi w porozumieniu międzynarodowych przewoźników RIC.

PKP Intercity z wagonem z panoramicznymi oknami

Oprócz wagonów 1. klasy Apm61 Pano, pojawią się też te z 2. klasy o nazwie Bpm61. Na co dzień kursują one w składzie EC 163/164 na trasie Zurych - Graz. Chociaż włączenie wagonu z panoramicznymi oknami do składu kolejowego nie jest nowością w Polsce, bo już takie dobrodziejstwa testowano w 2021 roku w pociągu CEE, to jednak dopiero teraz w końcu zagoszczą na dobre.

Panoramiczny wagon transeuropejskiego pociągu CEE to gratka dla fanów kolei i entuzjastów rozkoszowania się pięknymi polskimi krajobrazami zza okien pociągu. PKP Intercity ma nadzieje, że innowacja w podróżach sprawi, że z kolei będzie korzystało więcej ludzi, a ci, co już robią to regularnie, będą z większą przyjemnością pokonywali długie dystanse tym środkiem transportu.

„Drwale i inne opowieści Bieszczadu”: Dżygitówka, czyli kaskaderska jazda konnaPolsat Play
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas