Samsung szykuje się do zapowiedzi na CES prawdziwie bezramkowego telewizora

Tegoroczna edycja odbywających się w Las Vegas technologicznych targów CES jak zwykle zapowiada się bardzo ekscytująco, tym razem również za sprawą nowych urządzeń Koreańczyków. Samsung w tym roku zaskoczy.

Podobnie jak smartfony, telewizory również doczekały się w ostatnich latach ogromnego skoku technologicznego, który objawia się między innymi znacznym odchudzeniem ramek wokół ekranu. Wielu producentów lubi się nawet chwalić, że ich produkty są bezramkowe, ale nie do końca jest to prawda… już niebawem może się to jednak zmienić, bo Samsung ponownie postanowił uczynić z targów Consumer Electronics Show pokaz swoich aktualnych możliwości. W związku z tym przywiezie do Las Vegas swój nowy telewizor, pierwszy naprawdę bezramkowy model, który na dodatek szybko może trafić w nasze ręce. 

Reklama

Jak bowiem informują źródła bliskie koncernowi, TV ma pełne wsparcie szefostwa, więc nie jest to tylko produkty koncepcyjny, który nigdy nie trafi na sklepowe półki. Co więcej, start masowej produkcji zaplanowano na luty, więc Samsung musi być przekonany o ogromnym potencjale tego urządzenia. I w sumie to trudno się temu dziwić, bo jak dobrze wiemy marketing oparty na hasłach typu „pierwszy na świecie”, „pierwszy w historii” czy „prawdziwie bezramkowy” potrafi zdziałać cuda, a w tym przypadku naprawdę mamy mieć do czynienia z pierwszym TV całkowicie pozbawionym ramek.

- W odróżnieniu od innych telewizorów nazywanych bezramkowymi, które w rzeczywistości posiadają cienkie ramki, ten produkt nie ma ich wcale. Samsung jest pierwszym na świecie producentem, który był w stanie zrozumieć ten ekstremalny design - twierdzi deweloper blisko związany z tym produktem. Model ma być dostępny od rozmiaru 65 cali, co wynika ze skomplikowanego procesu produkcyjnego, więc spodziewać należy się odpowiednio wysokiej ceny - szczególnie jeśli firma zdecyduje się połączyć tę technologię z panelami o rozdzielczości 8K.

Mówiąc krótko, choć jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki na ten temat, to mało kto w nie wierzył, ale teraz wszystko zaczyna nabierać realnych kształtów. Najpierw Samsung zastrzegł w Europie znak handlowy „Zero Bezel”, a teraz na jego Twitterze pojawił się tajemniczy wpis zapraszający na 6 stycznia, zawierający grafikę pustego kwadratu i hasło „The Age of Experience”. Wszystko wskazuje więc na to, że na CES 2020 faktycznie poznamy pierwszy bezramkowy TV producenta, który może zapoczątkować jeden z najpopularniejszych tegorocznych trendów. 

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy