Samsung zaprezentuje sztuczną inteligencję z prawdziwego zdarzenia

Koreański koncern zapowiedział, że na targach CES w Las Vegas pokaże swój najnowszy projekt o enigmatycznie brzmiącej nazwie, Neon. Ma to być nowa generacja technologii sztucznej inteligencji dal urządzeń mobilnych.

Samsung nie ujawnił żadnych konkretnych informacji na temat opracowanej przez siebie technologii, którą określa słowami „sztuczny człowiek”, ale jednocześnie zaprzeczył, że sztuczna inteligencja będzie miała jakiś związek z asystentem głosowym o nazwie Bixby, który powstał w 2017 roku. Wielu fanów koncernu wskazywało, że może to być jego kolejne wcielenie.

Przedstawiciele koncernu poinformowali jednak, że Neon nie będzie miał z nim nic wspólnego. Eksperci ze świata najnowocześniejszej technologii uważają, że będzie to sztuczna inteligencja, która pojawi się w oferowanych przez Samsunga nowych urządzeniach mobilnych na 2020 rok.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że koncern zamierza stworzyć tak zaawansowane smartfony z linii Galaxy, Note i Fold, że pozostawi w tej kwestii konkurencję daleko za sobą. Mowa tutaj nie tylko o rewelacyjnych kamerach, elastycznych wyświetlaczach, ale również o funkcjonalnościach, które będą mogły pomóc nam w wykonywaniu codziennych obowiązków. Tutaj idealnie sprawdzą się technologie sztucznej inteligencji, a asystent głosowy to tak naprawdę tylko mały tego przedsmak.

Samsung już jakiś czas temu zapowiedział, że nowa serii Galaxy S20 (wcześniej S11), ma skończyć z łatką smartfonów, które tak naprawdę posiadają tylko duże ekrany i szybkie procesory, a tak naprawdę to wciąż tylko telefony przeznaczone do dzwonienia i robienia zdjęć. Smartfony na rok 2020 mają być urządzeniami. o jakich wszyscy marzymy, czyli jak najbardziej to możliwe, praktycznymi. W końcu każdy z nas chce wydać te 4 tysiące na coś naprawdę funkcjonalnego.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung/ / Fot. Samsung

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy