Reklama

HTC Flyer - tablet do rysowania

Sprawdzamy tablet HTC Flyer - sprzęt tajwańskiej firmy nie tylko ma "na pokładzie" system Android, ale został "dodatkowo" uzbrojony w specjalny rysik.

"Tabletomania", czyli moda na kolejne tablety trwa w najlepsze, każdy producent chce wprowadzić na rynek swój tablet. W tyle nie pozostaje także tajwańskie HTC, twórca dobrze znanych smartfonów. W przeciwieństwie jednak do konkurencyjnych producentów, Tajwańczycy wprowadzili na rynek tablet będący "dużą" wersją ich telefonów. Zamiast systemu Android 3.0 przeznaczonego dla tabletów, zastosowali system Android 2.3 powstały z myślą o smartfonach, a oferowaną przez nich nowością jest umożliwiający robienie notatek i rysowanie specjalny rysik. Czy to wystarczy?

Reklama

Rysowanie po tablecie

Sprzęt ma procesor o częstotliwości 1,5 GHz i 7-calowemu ekranowi dotykowemu. Dodatkowo interfejs obsługujący Flash 10 i HTML 5.0 umożliwia przeglądanie internetu w tym samym standardzie, co w komputerze. HTC Flyer jest pierwszym tabletem z nowym serwisem wideo - HTC Watch, oferującym ponad 600 filmów i programów telewizyjnych największych wytwórni filmowych.

Jedynym elementem wyróżniającym Flyer na tle innych urządzeń mobilnych jest w aktywny rysik Flyer Magic Pen, obsługujący technologię HTC Scribe, służący do interakcji z komputerem. HTC Scribe wprowadza szereg nowych zintegrowanych technologii "cyfrowego atramentu", które umożliwiają sporządzanie notatek oraz rysowanie na stronach internetowych i zdjęciach. Notatki robione są w inteligentny sposób, poprzez synchronizację ręcznych zapisów z nagraniami audio Timemark. Wskazanie słowa z notatek pozwala odtworzyć odnośny fragment zapisu audio, zapewniając odpowiedni kontekst konwersacji lub spotkania. Notatki zintegrowane są z kalendarzem. W przypadku przypomnienia o spotkaniu, automatycznie oferowana jest opcja stworzenia nowej notatki, lub w przypadku powtarzających się zdarzeń kontynuowania ostatnich zapisów. HTC Flyer.

Krótki materiał wideo o HTC Flyer:

Tyle teorii, a jak w rzeczywistości sprawdza się to rozwiązanie? Zaskakująco poprawnie, i trzeba sobie raz jeszcze powiedzieć, że jest to nietypowe rozwiązanie, jak na dostępne na rynku tablety. Szczególnie przydatnym w praktyce okazuje się być przycisk umożliwiający usuwanie tego, co napisaliśmy. Wystarczy go wcisnąć, i rysik zaczyna działać niczym gumka do mazania. Przyjemna sprawa. Koniec końców, należy jednak podkreślić, że w swojej prostocie i dokładności nic nadal nie zastąpi kartki papieru i ołówka.

A teraz o technice

HTC Flyer z modułem 3G i WiFi wyposażony w 32 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 32 GB za pomocą karty microSD. Jest także model wyposażony jedynie w moduł WiFi i 16 GB rozszerzalnej pamięci. Bez wątpienia po kilku godzin korzystania z Flyera da się odczuć, że sprzęt nie ma dwurdzeniowego procesora. Natomiast interfejs HTC Sense sprawdza się naprawdę dobrze. Znamy go ze smartfonów HTC, ale trzeba przyznać, że na 7-calowym ekranie prezentuje się on równie dobrze. Na koniec dodajmy, że bateria wytrzymuje nawet do 8-10 godzin pracy (zależnie od liczby uruchomionych aplikacji, intensywności ich wykorzystania, jasności ekranu), a w trybie czuwania tablet wytrzyma ponad 24 godziny. Aparat umieszczony w tym modelu nie zachwyca jakością zdjęć, dodatkowo jest on pozbawiony flesza.

Oto, co o tablecie HTC Flyer sądzą nasi koledzy z redakcji "PC Format":

Podsumowanie:

HTC Flyer to nic innego, jak "duża" wersja smartfonów HTC. Jest to sytuacja analogiczna, jak w przypadku pierwszego Galaxy Tab. Nie wszystkim spodoba się tego typu rozwiązanie, gdyż część użytkowników może myśleć już o zakupie tabletu z systemem w pełni dedykowanym tego typu urządzeniom. W tym przypadku wybór - standardowo - należy do klientów.

HTC Flyer kosztuje około 2,5 tys. złPLUSY

+ cyfrowe pióro,

+ dublowany pasek przycisków,

+ dobra bateria,

+ interfejs HTC Sense,

MINUSY

- brak Androida 3.0 lub nowszej wersji,

- mocno przeciętny aparat

- cena przekraczająca 2 tys.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | rysik | tablet | HTC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL