​Test Jabra Elite 3

Jabra Elite 3 to najtańsze słuchawki TWC w ofercie duńskiego giganta. Nie są tak dobre, jak modele z wyższej półki, ale mają wszystko, by przyciągnąć niezdecydowanego użytkownika. Jak? Przekonacie się w poniższym teście.

Kiedy pod koniec sierpnia firma Jabra postanowiła odświeżyć portfolio swoich słuchawek true wireless (TWC), wiadome było, że to strzał w dziesiątkę. Wprowadzenie do oferty tanich słuchawek, bez ANC i wielu zaawansowanych bajerów, to odpowiedź na potrzeby użytkowników z całego świata. Teraz dysponując niewielkim budżetem nie trzeba decydować się na półśrodki i kupować byle jaki model. Za ok. 300 zł dostaniemy świetnie wykonane, lekkie i wygodne słuchawki bezprzewodowe, głównie do rozmów, choć muzyka wcale ich nie zawstydzi. Przyjrzyjmy się bliżej Elite 3. 

Reklama

Jak wyglądają?

Słuchawki Elite 3 są podobne rozmiarem do poprzednich modeli producenta, czyli Elite 85t i Elite 85t Active. Są jednak nieco lżejsze, bo i tworzywo sztuczne etui ładującego jest inne - bardziej matowe i chropowate. Spasowanie materiałów jest przyzwoite, choć zawias mocujący klapkę w przypadku mojego egzemplarza mógłby być lepiej dopasowany.

Sam wygląd etui ładującego jest identyczny, jak w przypadku poprzedników. Zmienił się natomiast nieco kształt samych słuchawek, co przekłada się na ich wygodę użytkowania. Lepiej wpasowują się w zagłębienia ucha, choć wydawało się, że po Elite 85 to niemożliwe. Producent korzysta z wkładek EarGel, które są nieco grubsze niż rozwiązania konkurencji, co przekłada się pozytywnie na wygodę i pasywną redukcję dźwięków otoczenia.

Jak grają?

Skoro przy redukcji hałasów jesteśmy, to trzeba nadmienić, że Elite 3 nie mają wbudowanej funkcji ANC, chociaż znalazło się miejsce dla HearThrough, czyli trybu, w którym słyszymy to, co dzieje się w otoczeniu. Na pokładzie nie zabrakło także kodeków aptX, dzięki czemu Elite 3 brzmią naprawdę świetnie. Dźwięk jest głęboki i przestrzenny, idealny do wielu gatunków muzycznych. Nie czuć dużej różnicy w stosunku do modelu Elite 85t, choć na pewno jest mniej dostępnych opcji w oficjalnej aplikacji Sound+.

Słuchawki Elite 3 mogą działać przez ponad 7 godzin ciągłego użytkowania, ale będziecie je ładować znacznie rzadziej. A to dlatego, że etui ładujące zapewnia dodatkowe 21 godzin działania, a każdorazowe włożenie słuchawek do niego, je podładowuje. To proste, a jednocześnie niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Dla kogo?

Słuchawki Jabra Elite 3 można kupić za 319 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: słuchawki | Słuchawki bezprzewodowe | Jabra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy