AutoX pokazuje, jak jego RoboTaxi radzą sobie na zatłoczonych ulicach Shenzhen [WIDEO]

Wspierany przez giganta e-commerce, czyli Alibabę, lider chińskiego rynku pojazdów autonomicznych podzielił się właśnie bardzo interesującym wideo z udziałem swoich taksówek.

Na filmie możemy zobaczyć jak stworzone przez AutoX autonomiczne taksówki RoboTaxi radzą sobie z samodzielną nawigacją po drogach tzw. miejskich wiosek, czyli struktur charakterystycznych dla Chin. To gęsto zaludnione wioski mieszkalne pojawiające się zarówno na obrzeżach, jak i śródmiejskich segmentach głównych chińskich miast, w tym Shenzhen i Kantonu, otoczone drapaczami chmur, infrastrukturą transportową i innymi nowoczesnymi konstrukcjami miejskimi.

Co typowe dla tych miejsc, ich drogi są ekstremalnie zatłoczone, chaotyczne i przeludnione, szczególnie w okolicach popołudniowych. Mówiąc krótko, to bardzo trudne warunki dla wszystkich pojazdów, więc jeśli samochody autonomiczne poradzą sobie tutaj, to powinny poradzić sobie wszędzie. 

Reklama

I wygląda na to, że RoboTaxi jest w tym całkiem niezłe, bo na filmie widzimy, jak porusza się między tłumami ludzi, rowerami, skuterami, zwierzętami i innymi samochodami. Co warto podkreślić, platforma RoboTaxi od AutoX jest jedyną, która otrzymała pozwolenie na w pełni autonomiczną jazdę po chińskich ulicach, a przy okazji drugim z taką samą zgodą w Kalifornii.

Co więcej, lokalne przyjęcie tej technologii jest wręcz fenomenalne, choć wciąż są osoby - co widać na filmie - z ciekawością przyglądające się pojazdom bez kierowcy, robiące zdjęcia czy kręcące filmy. RoboTaxi widoczne na filmie jest wyposażone w system AutoX Gen5 wypuszczony w Shenzhen w ubiegłym miesiącu, który obejmuje w sumie 50 sensorów, 28 kamer, 6 jednostek LiDAR wysokiej rozdzielczości, co gwarantuje pokrycie całego otoczenia samochodu. 

Źródło: GeekWeek.pl/gizmochina

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy