Gear S2 – nowy smartwatch z obrotowym pierścieniem

Smartwatch Samsung Gear S2 to najnowszy produkt w ofercie firmy z kategorii urządzeń ubieralnych. Model charakteryzuje się klasycznym designem, a intuicyjna obsługa pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia.

Samsung Gear S2 charakteryzuje się niestandardowym interfejsem i zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają użytkownikom na optymalizację urządzenia, dostosowanie go do swoich potrzeb i przyjemną obsługę. Dostęp do szeregu powiadomień i aplikacji można szybko i łatwo uzyskać poprzez obrót ramki zegarka.

Gear S2 pojawi się na rynku w dwóch różnych wersjach - Gear S2 i Gear S2 Classic - zaprojektowanych z myślą o odmiennych upodobaniach i preferencjach użytkowników. Gear S2 Classic przeznaczony jest dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjny wygląd zegarka z eleganckim czarnym wykończeniem i odpowiednio dopasowanym paskiem z prawdziwej skóry. Gear S2 jest idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów wzornictwa minimalistycznego i nowoczesnego.

Reklama

Obracany pierścień zegarka Gear S2 wraz z przyciskami Home i Back pozwala użytkownikom na bardziej komfortową i precyzyjną obsługę urządzenia, tym samym ułatwiając dostęp do powiadomień i aplikacji.

To lekkie i niewielkich rozmiarów urządzenie ma 11,4 mm grubości. Ekran Super AMOLED o średnicy 1,2-cala ma rozdzielczość 360 x 360 pikseli (302 ppi). Użytkownicy mogą łatwo zmienić pasek, a także tarczę zegarka, na wersję bardziej indywidualną i finezyjną - w zależności od upodobań.

Aplikacje oraz otwarte SDK

Dzięki 24-godzinnemu dziennikowi, użytkownicy mogą łatwo sprawdzać trendy i postępy w codziennej aktywności i trzymać się wyznaczonych celów. Do zdrowego trybu życia motywują ponadto automatyczne aktualizacje z informacjami na temat rozpoznanych rodzajów aktywności.

W celu zapewnienia pełnej wygody smartwatch Gear S2 wyposażono w funkcję NFC, która umożliwia dokonywanie płatności bez potrzeby wyciągania portfela.

Bateria wystarcza nawet na 2-3 dni pracy, pozwalając użytkownikom na pozostawanie w kontakcie bez konieczności ciągłego ładowania urządzenia. Baterię Gear S2 można ładować w bardzo prosty sposób na dołączonym do zestawu module ładowania bezprzewodowego.

W momencie wprowadzenia produktu na rynek dostępne będą różnorodne aplikacje zoptymalizowane pod kątem okrągłego interfejsu Gear S2. Samsung współpracuje z twórcami lubianych przez użytkowników aplikacji w celu zapewnienia właścicielom urządzeń Gear S2 możliwości szybkiego sprawdzania wiadomości, wyników sportowych, notowań akcji, przeglądania popularnych tweetów czy wyszukiwania lokali gastronomicznych.

Gear S2 będzie dostępny w czarnej kopercie z czarny paskiem oraz w srebrnej kopercie z białym paskiem. Natomiast Gear S2 Classic będzie dostępny w czarnej kopercie ze skórzanym paskiem. 

Specyfikacja techniczna: Gear S2 i Gear S2 Classic

Wyświetlacz1,2", okrągły Super AMOLED, 360 x 360, 302 ppi
Procesordwurdzeniowy 1,0 GHz
System operacyjnyPlatforma urządzeń ubieralnych na bazie systemu Tizen
Audio1 mikrofon Kodek: MP3/AAC/AAC+/eAAC+ Format: MP3, M4A, AAC, OGG
PamięćWielkość pamięci: 4 GB pamięci wewnętrznej / RAM: 512 MB
FunkcjeKomunikacja: -   kontakty, powiadomienia, wiadomości, e-mail, -   domyślny tekst, rozpoznawanie mowy, emotikony, klawiatury
Zdrowie i aktywność fizyczna: -   S Health, Nike+ Running, Healthy Watch Face and Widget
Informacje: -   kalendarz, wiadomości, mapy i nawigacja, pogoda
Multimedia: -   odtwarzacz muzyki, galeria
Inne: -   S Voice, Voice Memo, Find My Device, Power Saving Mode, Safety Assistance, Privacy Lock
Certyfikat IP68 – odporność na pył i wodę
Usługi SamsungAplikacje Samsung Gear
ŁącznośćWi-Fi: 802.11 b/g/n Bluetooth®: 4.1 NFC
Czujnikakcelerometr, żyroskop, tętno, światło otoczenia, barometr
WymiaryGear S2: 42,3 x 49,8 x 11,4 mm (47 g) Gear S2 Classic: 39,9 x 43,6 x 11,4 mm (42 g)
BateriaŁadowanie bezprzewodowe 250 mAh Li-ion Typowy czas pracy 2–3 dni
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama