Dołącz do Zespołu Ratunkowego PCPM

Rusza rekrutacja do Zespołu Ratunkowego PCPM /materiały prasowe
Reklama

Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej rozpoczyna rekrutację nowych członków: od logistyków, lekarzy, ratowników, po pielęgniarki, położne, a nawet farmaceutów. Wszyscy będą musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z realizacją zadań medycznych w trudnych warunkach, podejmowaniem szybkich decyzji pod wpływem stresu i rozwiązywaniem problemów w nieprzewidzianych okolicznościach.

Osoby wyjeżdżające na misje w nagłych wypadkach, takich jak trzęsienie ziemi, powódź lub inne katastrofy, muszą być gotowe do podjęcia wyjazdu w ciągu 24-48 godzin. Nigdy nie wiadomo, kiedy takie wezwanie dostaną. Najlepiej jest mieć spakowany plecak i być zawsze gotowym do drogi.

Szybkie i dobre decyzje

Tak było w przypadku trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 r. - członkowie Zespołu Ratunkowego dotarli do Katmandu następnego dnia po otrzymaniu informacji o katastrofie, jako jedna z pierwszych grup medycznych z Europy i pierwsza z Polski.

- W takich przypadkach kluczowa jest umiejętność podejmowania szybkich i dobrych decyzji. Nie wiesz ilu będzie poszkodowanych, ile zabrać sprzętu, jak rozwinie się sytuacja - wyjaśnia Madeyski. - W takich okolicznościach nie ma miejsca na stres, błędy, czy zmęczenie. Mamy życie ludzkie w swoich rękach - wyjaśnia koordynator Zespołu.

Reklama

Jednym z etapów rekrutacji są ćwiczenia w terenie - oprócz wiedzy z zakresu medycyny, uczestnicy będą oceniani pod kątem zdolności do pracy w grupie, reagowania w niespodziewanych okolicznościach, odporności na stres oraz umiejętności dostosowania się do niesprzyjających pracy warunkom.

Kierunek Palestyna i Liban

W najbliższym roku Zespół ma w planach m.in. przeprowadzenie szkoleń medycznych w Palestynie i Libanie oraz kontynuację współpracy z ośrodkami zdrowia, wspieranymi przez Fundację PCPM, w Ugandzie, Sudanie Południowym i Libanie.

Rekrutacja do Zespołu Ratunkowego PCPM odbędzie się w dniach 12-13 maja 2018 w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w bazie hufca ZHP Kostkowice.

Na miejscu będą rekruci i członkowie ZR PCPM, z którymi będzie można porozmawiać.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy