Reklama

Puma PowerCat oficjalną piłką Ekstraklasy

Najnowsza piłka PUMA ESA PowerCat 1.12 (model podstawowy i jesienno-zimowy) staje się nową, oficjalną piłką Ekstraklasy. Wybór piłki nastąpił po testach przeprowadzonych wśród klubów i zawodników współpracujących z firmą PUMA Polska.

W dniu 10 sierpnia 2012 firma PUMA Polska i Ekstraklasa SA podpisały umowę o współpracy na dwa kolejne sezony piłkarskie: 2012/2013 i 2013/2014. PUMA Polska jest oficjalnym i jedynym dostawcą piłek meczowych. Na mocy umowy PUMA Polska zapewni także sprzęt sekcjom młodzieżowym wszystkich klubów Ekstraklasy.

Nowe piłki będą dostępne w sklepach piłkarskich współpracujących z firmą PUMA, w sieci sklepów GoSport oraz Intersport na terenie całego kraju. Będą występowały w kilku wariantach cenowych (najwyższy model w cenie 429 PLN brutto).

Model podstawowy PowerCat 1.12 Statement (FIFA Approved) Charakterystyka  produktu:

Piłka PowerCat 1.12 przeznaczona jest dla klubów piłkarskich, reprezentacji narodowych oraz do rozgrywek ligowych na najwyższym poziomie. Niepowtarzalna konstrukcja powierzchni piłki zapewnia idealne utrzymanie kształtu, większą wytrzymałość oraz zmniejsza wchłanianie wody.

Reklama

Małe zagłębienia na piankowej powierzchni zwiększają prędkość piłki dzięki ulepszonemu przenoszeniu energii oraz lepszej aerodynamice. Warstwa unikalnej pianki z technologią TWIN-LAYER, znajdującej się pod poliuretanową powłoką piłki, zapewnia jej dodatkową miękkość, jednocześnie zwiększając siłę wykopu oraz poprawiając jej szybkość.

Całkowicie nowa, unikalna konstrukcja 22 paneli redukuje ilość szwów na piłce, co umożliwia lepszy kontakt z piłką i jej kontrolę. Nieco szersze szwy poprawiają przepływ powietrza wokół piłki, wspomagają jej prędkość oraz zwiększają dystans jaki piłka może przebyć, ze względu na zminimalizowanie oporów powietrza.

Piłka ta może być używana w każdych warunkach atmosferycznych, ponieważ specjalna warstwa pianki poliuretanowej gwarantuje doskonałą odporność na starcia i jakiekolwiek uszkodzenia. Wielowarstwowa struktura piłki gwarantuje jej idealny kształt do dwóch lat jej użytkowania. Lateksowy pęcherz w połączeniu z technologiami PUMA AIR LOCK (PAL) przy wentylu oraz PERIMETER BALANCE TECHNOLOGY (PBT) gwarantują piłce doskonałą charakterystykę lotu. Piłka ta została zaakceptowana przez FIFA jako profesjonalny produkt posiadający najwyższe standardy.

Powłoka i materiał:

Powłoka piłki wykonana jest z pianki o podwójnej gęstości co sprawia, że jest bardzo elastyczna i miękka, a co za tym idzie zapewnia lepszą kontrolę nad nią oraz nadaje jej bardzo dużego przyspieszenia. Dołkowata powierzchnia poprawia właściwości lotu oraz nadaje jej odpowiednią, prostą trajektorię lotu.

Parametry techniczne / zastosowane technologie:

High Frequency (HF) Moulding, piłka TWIN-LAYER, system PUMA AIR LOCK (PAL), PERIMETER BALANCE TECHNOLOGY (PBT), pęcherz składający się z sześciu części, 22 unikalnych paneli, FIFA APPROVED.

Model jesienno-zimowy PowerCat 2.10 Match (FIFA Approved)Charakterystyka produktu:

Materiał: 1.6 mm warstwa poliuretanowa z systemem Dimple III

Piłka składa się z unikalnej konstrukcji 22 paneli, która minimalizuje ilość szwów ograniczając tym samym absorpcję wody. Technologia ta opiera się na wypróbowanym już wcześniej przy produkcji piłeczek golfowych systemie niewielkich zagłębień, które poprawiają charakterystykę lotu piłki i jej prędkość.

Bardzo odporna na starcia warstwa poliuretanowa nadaje jej wyjątkową wytrzymałość, a akceptacja FIFA gwarantuje najwyższe standardy niezbędne do rozgrywania spotkań na najwyższym poziomie. Piłka została wyposażona w specjalną wielowarstwową poliestrową "podszewkę", która zapewnia, że kształt i obwód pozostaną niezmienione przez okres dwóch lat.

Lateksowy pęcherz w połączeniu z technologiami PUMA AIR LOCK (PAL) przy wentylu oraz PERIMETER BALANCE TECHNOLOGY (PBT) gwarantują piłce doskonałą charakterystykę lotu. Dodatkowa warstwa lakieru gwarantuje piłce zachowanie swoich parametrów w ekstremalnych warunkach pogodowych (ujemna temperatura, śnieg). Dodatkowo kolor pomarańczowy został tak dobrany, aby widoczność piłki na śniegu była najlepsza z możliwych.

Parametry techniczne / zastosowane technologie:

System Dimple III, PERIMETER BALANCE TECHNOLOGY (PBT), pęcherz składający się z sześciu części, 22 unikalnych paneli, FIFA APPROVED.

Od stycznia 2012 roku korzystają z modelu PUMA PowerCat 1.12 następujące ligi, reprezentacje i kluby:Liga:

o    Francuska

o    Cypryjska

o    Rumuńska

o    Stanów Zjednoczonych (WPS - Woman Pro Soccer)

Reprezentacje:

o    Włochy

o    Szwajcaria

o    Czechy

o    Macedonia

o    Słowacja (od 01.12.2011)

o    Algieria

o    Białoruś

o    Arabia Saudyjska

o    Bahrajn

o    Ghana

o    Wybrzeże Kości Słoniowej

o    Kamerun

o    Tunezja

o    Egipt

o    Maroko

o    Nigeria

o    Angola

o    Senegal

o    Namibia

o    Mozambik

o    Togo

Kluby:

o    Niemcy (Borussia Dortmund, VBF Stuttgart, TSG Hoffenheim)

o    Francja (AS Monaco, Girondins de Bordeaux, Stade Rennais)

o    Belgia (FC Brugge)

o    Portugalia (Sporting Lizbona)

o    Anglia (Tottenham Hotspur)

o    Włochy (Lazio Rome)

o    Grecja (Olimpiakos Pireus, AEK Athen)

o    Szwecja (Helsingborg, Malmö FF, GAIS, Trelleborg FF, Örebro)

o    Szwajcaria (Yong Boys)

o    Cypr (Anorthosis Famagusta, APOEL Nikozja)

o    Hiszpania (Villarreal)

o    Turcja (Bursaspor, Antalyaspor)

o    Rosja (Lokomotiw Moskwa, FK Rostow)

o    Czechy (Victoria Pilzno)

o    Polska (Śląsk Wrocław, Lech Poznań)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama