Na krechę z Łomnicy w dwie i pół minuty

Ponad 250 miłośników zawrotnych prędkości z całej Polski pojawiło się na starcie masowego zjazdu narciarzy i snowboardzistów Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Najszybszy zawodnik pokonał trasę w 2 minuty 38 sekund.

Najbardziej kultowe zawody sezonu zimowego powróciły do Tatrzańskiej Łomnicy. Wraz z masową rywalizacją na słowacki stok wrócili najszybsi narciarze i snowboardziści wyselekcjonowani podczas sesji kwalifikacyjnych. Ze względu na silny wiatr wiejący po słowackiej stronie Tatr, trasa finałowego przejazdu musiała zostać zmodyfikowana. Nie zmniejszyło to jednak motywacji startujących zawodników, którzy bardzo ambitnie podeszli do tegorocznej rywalizacji na ponad trzykilometrowym zjeździe.

"W końcu udało się wygrać"

Najszybszym zawodnikiem tegorocznej edycji zawodów okazał się Dariusz Duda z Zakopanego, który finałową trasę zjechał w 2 minuty 38 sekund.

- Receptą na sukces w tych zawodach jest przede wszystkim trening. Brałem udział we wszystkich edycjach i cieszę się, że w końcu udało mi się wygrać, zwłaszcza, że nie zajmuję się tym zawodowo - mówił na mecie Dariusz Duda.

Reklama

Znane twarze

256 miłośników sportów zimowych uzbrojonych w narty i deski snowboardowe, rywalizowało w niedzielny poranek w myśl zasady "kto pierwszy, ten lepszy". Wśród startujących można było spotkać wiele znajomym twarzy z poprzednich edycji m.in.: Wojtek Szczepanik (zwycięzca z 2009 roku), Michał Kłusak (obrońca tytułu z 2011), Stanisław Karpiel-Bułecka, Jakub Honcz, Karolina Klimek, Maciej Stanisz czy Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak.

W kategorii snowboard-mężczyźni zwycięzcą został Rafał Skarbek Malczewski z Zakopanego, który po 3 minutach 15 sekundach pojawił się na mecie.

Powtórka z ubiegłego roku

Ponownie najszybszą snowboardzistką okazała się Zuzanna Smykała, reprezentantka Polski w snowboard crossie, która w niecałe 4 minuty pokonała trasę w Tatrzańskiej Łomnicy.

- Bardzo się cieszę, że udało mi się obronić tytuł! W tym roku było trudniej na starcie, konkurencja też była większa niż w ubiegłym roku, dlatego mam tym większą satysfakcję z wygranej - komentowała po zawodach Zuzanna.

Wśród narciarek triumfowała Agnieszka Schwenk, która trasę finałowego zjazdu pokonała w 3 minuty 02 sekundy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: narciarstwo | snowboard | Red Bull | narty | zjazd | zawody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy