Taddy znów mistrzem Endurocrossu

Podczas szóstej rundy mistrzostw AMA Endurocrossu, która 20 listopada odbyła się w Las Vegas, polski zawodnik Tadeusz "Taddy" Błażusiak obronił ubiegłoroczny tytuł mistrza najbardziej prestiżowej serii tej dyscypliny.

Przed ostatnią rundą zawodów Polak posiadał 21 punktów przewagi. Jednak w przypadku porażki w ostatnim starciu tytuł mistrzowski przejąłby jego największy rywal - Geoff Aaron. Doskonała forma Błażusiaka pozwoliła mu na zajęcie pierwszego miejsca zarówno w wyścigu, jak i klasyfikacji generalnej.

Fenomenalny start Polaka

Piąta runda serii nie należała do najlepszych w historii startów Tadka, dlatego w Las Vegas musiał dać z siebie wszystko, by obronić swój mistrzowski tytuł. O tym, że nie zamierza się łatwo poddać można było się przekonać już podczas kwalifikacji Hot Lap, w trakcie której Błażusiak zdobył najlepszy czas.

Reklama

Od tego momentu publiczność w Vegas obserwowała marsz po zwycięstwo w wykonaniu 27-letniego Polaka. Starający się odebrać mistrzowski tytuł Geoff Aaron walczył do samego końca, jednak w ostatnim wyścigu po ostrej walce na starcie, Błażusiak wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do samego końca. Tytuł został obroniony, a Taddy po raz kolejny udowodnił, że reprezentuje światowy poziom umiejętności.

Czas na kolejne starcie

Teraz Błażusiak jedzie do Genui we Włoszech, gdzie 27 listopada stanie przed szansą obrony tytułu Mistrza Świata w Indoor Enduro.

- Nie mogłem sobie tego lepiej zaplanować - powiedział Taddy po zdobyciu tytułu. - Byłem troszkę zawiedziony porażką w przedostatnim wyścigu, ale z drugiej strony Las Vegas jest najlepszym miejscem do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Od samego początku czułem się bardzo dobrze i byłem gotowy na wszystko. W tej rundzie nie było miejsca na błędy, ale ostrożna jazda nie jest w moim stylu. Zdobyłem najlepszy czas w sesji Hot Laps i dzięki temu poczułem, że mogę spokojnie walczyć o kolejny tytuł - opowiadał Polak.

- W samym finale walka nie była już tak zacięta, jak podczas wcześniejszych pojedynków. Szybko zająłem prowadzenie i skupiałem się jedynie na szybkim pokonywaniu okrążeń. Obrona tytułu to wspaniałe uczucie. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez cały sezon - sponsorom, mechanikowi oraz ekipie fanów. W tym momencie skupiam się na serii Mistrzostw Świata Indoor Enduro, dlatego nie będę miał za dużo czasu na świętowanie dzisiejszego zwycięstwa - dodawał Błażusiak.

Wyniki 6 rundy - '10 AMA Endurocross Championship

1. Taddy Blazusiak (KTM Enduro Factory Team)

2. Geoff Aaron (Christini/KTM)

3. Cody Webb (Gas Gas)

4. Mike Brown (KTM)

5. Colton Haaker (Kawasaki)

Klasyfikacja generalna - '10 AMA Endurocross Championship

1. Taddy Blazusiak (KTM Enduro Factory Team)

2. Geoff Aaron (Christini/KTM)

3. Justin Soule (Kawasaki)

4. Cory Graffunder (Husqvarna)

5. Kyle Redmond (Kawasaki)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Kawasaki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy