Reklama

Jak wyłączyć asystenta Google w telefonie? Ten sposób zablokuje "OK Google"

OK Google. To hasło, które na stałe zagościło do słownika wielu użytkowników smartfonów, którzy chcą korzystać z asystenta głosowego Google. To hasło ma jednak także wielu przeciwników, których denerwuje automatyczne włączanie asystenta bez ostrzeżenia. Wywołuje to irytację i pojawia się wtedy pytanie "jak wyłączyć asystenta Google?"

Co to jest Asystent Google i jak działa w naszym smartfonie?

Asystent Google to funkcja w Androidzie, która działa podobnie jak Siri w iPhone’ach czy Alexa na urządzeniach od Amazona.

Zarządza naszym smartfonem czy innymi urządzeniami domowymi "smart" dzięki przekazywanym komendom (głosowym lub napisanym). To nasze wirtualne wsparcie oparte na sztucznej inteligencji.

Asystent Google może być przydatny kierowcom, którzy korzystają z Android Auto. Mogą oni na przykład podyktować sms i zlecić jego wysłanie; odsłuchać wiadomości, które właśnie kto przysłał; włączyć piosenkę w Spotify czy wyznaczyć trasę w nawigacji Google Maps.

Reklama

Asystent Google potrafi też sterować funkcjami naszego telefonu: zarządzać naszym kalendarzem, włączyć latarkę, uruchomić aplikację czy wyszukać niezbędne informacje w internecie.

Może też zarządzać urządzeniami smart w naszym domu: włączyć czy wyłączyć telewizor albo głośnik bluetooth, żarówki czy termostaty. 

Pomoże nam też w podróży wykorzystując tłumacza.

Funkcja asystenta Google jest dostępna na każdym urządzeniu z Androidem 5.0 lub nowszym. Posiadacze iPhone’a mogą zrezygnować z Siri i rozpocząć korzystanie z "OK Google", ale wcześniej muszą pobrać odpowiednią aplikację.

To korzyści asystenta Google, ale wielu użytkowników narzeka na to, że asystent włącza się samodzielnie, choć tego nie chcą.

Aplikacja może reagować na słowa podobne do hasła "OK Google" i uruchomić się bez ostrzeżenia. Wywołuje to irytację niejednej osoby. Wtedy pojawia się pytanie "jak wyłączyć asystenta Google?"

Jak wyłączyć "OK Google" w asystencie Google?

Żeby Asystent Google w smartfonie nie reagował na nasz głos i komendy, które mogą wywołać jego uruchomienie, trzeba wykonać następujące czynności krok po kroku:

 1. Wejdź do aplikacji Google
 2. Otwórz Ustawienia
 3. Kliknij w Asystent Google
 4. Przejdź w OK Google i Voice Match
 5. Wyłącz opcję OK Google.

Jak wyłączyć asystenta Google?

Aby wyłączyć Asystenta Google - zarówno w opcji głosowej, jak i po naciśnięciu przycisku Home w smartfonie:

 1. Wejdź do aplikacji Google
 2. Otwórz Ustawienia
 3. następnie kliknij w Asystent Google
 4. Przejdź w Ogólne
 5. Wyłącz Asystenta Google.

Po wykonaniu tych czynności Asystent Google będzie wyłączony. Nie będzie uruchamiać się zarówno z wykorzystaniem poleceń głosowych, jak i przycisku Home. 

Jak usunąć asystenta Google ze smartfona?

Jeśli nie wystarczy wyłączenie Asystenta Google i chcesz się pozbyć aplikacji na zawsze, wtedy możesz to zrobić wykonując następujące działania krok po kroku: 

 1. Otwórz Ustawienia
 2. Wybierz Aplikacje
 3. Wyszukaj aplikację Google
 4. Kliknij opcje (w prawym górnym rogu) i odinstaluj aktualizacje

Jak włączyć asystenta Google?

Asystent Google jest włączony domyślnie na urządzeniach z Androidem. Jeśli jest nieaktywny, albo wcześniej go wyłączyłeś i chcesz to zmienić, wtedy włączenie jest bardzo proste.

 1. Otwórz aplikację Google 
 2. Wybierz Ustawienia
 3. Wybierz opcję Asystent Google
 4. Wybierz Ogólne
 5. Aktywuj Asystenta Google
 6. Możesz też nacisnąć przycisk Home i wywołać komendą "Włącz"

   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy