Mapy Google doczekały się rozszerzonej rzeczywistości

Na konferencji Google I/O, gigant zaprezentował nową odsłonę swojej słynnej i jednej z najpopularniejszych na świecie aplikacji z mapami, a mianowicie Google Maps. Jej funkcjonalność wzrośnie, a to za sprawą dobrodziejstw płynących z technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Od teraz nawigacja będzie bazowała na mapie, zdjęciach Google Street i przedniej kamerze, która wyświetla na ekranie smartfonu widok na żywo, uzupełniony elementami AR. Ta nowość prezentuje się wyśmienicie i jest bardzo praktyczna.

Gdy zaznaczymy na mapie miejsce docelowe i wyruszymy w drogę, to na ekranie naszego urządzenia mobilnego zaczną pojawiać się wskazówki, które sprawią, że na pewno nie zabłądzimy i nie będziemy musieli przystawać co chwilę, aby sprawdzić, czy znajdujemy się na dobrym szlaku.

Widok na żywo z elementami rozszerzonej rzeczywistości został również uzupełniony miniaturową mapą na dole ekranu. Dzięki niej będziemy mogli szybko i łatwo "rozejrzeć" się po okolicy, jednocześnie wciąż mając w polu widzenia cenne wskazówki.

Reklama

Google zapowiedziało, że na początek nowa funkcja ma działać tylko w przypadku spaceru, ale w przyszłości pewnie będzie rozszerzona na tryb samochodowy. Ale to nie wszystko.

Niebawem Google Maps AR zostanie uzupełnione również o możliwości Google Lens. A więc gdy będziemy zwiedzali okolicę, to aplikacja wyświetli nam ważne informacje encyklopedyczne na temat obiektów, które nas otaczają.

Gigant z Mountain View planuje również dodać nową zakładkę do Map. Będzie ona nazywała się "Dla Ciebie" ("For You") i znajdziemy w niej interesujące dla nas miejsca, które algorytmy dobrały specjalnie dla nas, na podstawie naszych preferencji i pozyskanych o nas danych.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy