Astronauta z historycznej misji kapsuły Dragon-2 pokazał Ziemię z kosmosu [FILM]

Victor Glover, jeden z astronautów, którzy 10 dni temu polecieli na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie kapsuły Dragon od SpaceX, pokazał, jak piękne widoki rozpościerają się na Ziemię z kosmosu.

„Mój pierwszy film z kosmosu! Patrzeć na Ziemię przez okno Dragona. Skala szczegółów i bodźców sensorycznych sprawia, że ta perspektywa zapiera dech w piersi!” - napisał Glover na swoim profilu na Twitterze. Na jego filmie możemy zobaczyć wnętrze kapsuły Dragon i naszą piękną planetę z perspektywy kosmosu. Amerykański astronauta, wraz z trójką innych, rozpoczęli swoją kosmiczną podróż 15 listopada i zakończą dopiero w marcu 2021 roku.

To historyczna misja nie tylko dla Stanów Zjednoczonych, ale również dla Victora Glovera. Supermocarstwo może teraz w każdym momencie zorganizować lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną ze swojego terytorium i w tej kwestii nie być już zależnym od Rosji. Tymczasem dla Glovera jest to osobisty sukces. Czarnoskóry astronauta jest pierwszym w historii, który spędzi na pokładzie kosmicznego domu blisko 6 miesięcy.

Reklama

NASA wysłała dotychczas w kosmos ponad 300 amerykańskich astronautów, ale tylko 14 z nich było czarnoskórych. W najbliższych latach sytuacja ma się odmienić diametralnie, również w przypadku kobiet, które jako pierwsze w XXI wieku mają zdobyć Księżyc w ramach programu Artemis. Glover na co dzień jest pilotem i dowódcą w Marynarce Wojennej USA.

Szef firmy SpaceX, która zorganizowała misję, zapowiedział, że już za 2 lata ludzie będą mogli fotografować się w tle z Błękitną Planetą na pokładzie statku Starship z okolic orbity Księżyca. Jest wielce prawdopodobne, że do 2024 roku SpaceX wyśle pierwszych astronautów na Srebrny Glob.

Źródło: GeekWeek.pl/Victor Glover/Twitter / Fot. Victor Glover

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama