Elon Musk pokazał fotkę systemu aż 29 silników napędzających SuperHeavy

To będzie potężna rakieta. Jej wielkość możecie zobaczyć na zdjęciu, a dokładnie po dolnej części głównego stopnia, gdzie będzie znajdowało się 29 silników Raptor.

Inżynierowie intensywnie pracują nad budową ostatecznej wersji Boostera SuperHeavy, który w przyszłym miesiącu odbędzie lot w kosmos, wraz ze statkiem Starship. Będzie to wielka chwila, zarówno dla Elona Muska, jak i firmy SpaceX oraz amerykańskiego przemysłu kosmicznego.

Na zdjęciu opublikowanym przez miliardera, na jego profilu na Twitterze, możemy zobaczyć system rur. Są to główne przewody paliwowe, ale do tego dojdzie jeszcze labirynt wtórnej instalacji wodociągowej i okablowania. W stalowej konstrukcji możemy dostrzec również 23 pracowników instalujących osprzęt do silników Raptor.

Reklama

Przypominamy, że kilka dni temu odbyła się próba odpalenia 3 silników. Przed nami jeszcze kilka testów, i jeśli będą przebiegały po myśli SpaceX, już w sierpniu ma odbyć się pierwszy kosmiczny lot całego zestawu. SuperHeavy i Starship mają być gotowe do komercyjnych lotów na Księżyc i Marsa już w przyszłym roku. W 2023 roku w pierwszą podróż wokół Księżyca ma wybrać się japoński miliarder, Yusaku Maezawa.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/Elon Musk / Fot. Elon Musk

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy