Elon Musk zapowiada konferencję na temat lotu statku StarShip na Marsa

Niespełna 3 lata po konferencji SpaceX, na której miliarder opowiedział o swoich planach na pierwszy lot na Marsa i kolonizację tej planety, niebawem mamy poznać najnowsze cele firmy związane z nową, potężną rakietą.

Zanim to jednak nastąpi, Musk chce zaprezentować światu pierwszy lot prototypu statku StarShip, a mianowicie Starhoppera. Wciąż nie wiadomo, który z pojazdów pierwszy tego dokona. Przypominamy, że obecnie SpaceX posiada dwa prototypy. Jeden znajduje się w Boca Chica w Teksasie, a drugi w Cocoa na Florydzie. Najpewniej będzie to ten najbardziej zaawansowany, czyli z przylądka Canaveral, ale ostatecznie dowiemy się tego niebawem.

Możemy przypuszczać, że jeśli pierwszy test Starhoppera przebiegnie po myśli inżynierów i Elona Muska, to w sierpniu dojdzie do konferencji, podczas której poznamy nowe plany SpaceX dotyczące pierwszego bezzałogowego i załogowego lotu na Marsa oraz pomysłów na budowę tam pierwszej kolonii. W ciągu tych 3 lat, jakie upłynęły od ostatniej konferencji, wiele się zmieniło, i to nie tylko w świecie przemysłu kosmicznego, ale również w samej firmie.

Reklama

Wtedy plany pierwszej misji przewidywały wysłanie na Czerwoną Planetę jednego lub dwóch statków Dragon. Tymczasem teraz będzie to rakieta SuperHeavy i statek StarShip. Nie jest do końca pewne, ale eksperci uważają, że zanim najpotężniejsza rakieta w historii ludzkości poleci na Marsa, odbędzie loty wokół Księżyca i wyląduje na jego powierzchni. Pierwszy lot planowany jest na 2021 rok, a misja na Marsa na 2024 rok.

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać te kilka tygodni na konferencję. Wówczas wszystko stanie się jasne. Trzymajmy tylko kciuki za to, by Musk znowu nie przełożył swoich planów związanych z Marsem na późne lata 20. lub początek 30. XXI wieku.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. SpaceX

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy