Jeden start i aż trzy lądowania. Zobaczcie Falcona Heavy w akcji na pięknych zdjęciach

Inżynierowie ze SpaceX mogą być z siebie dumni. Drugi w historii i pierwszy komercyjny lot najpotężniejszej obecnie wykorzystywanej rakiety wyglądał zjawiskowo i przebieg perfekcyjnie. Zobaczcie misję Arabsat-6A na zdjęciach.

Na profilu SpaceX na serwisie Flickr opublikowane zostały zapierające dech w piersi zdjęcia z ostatniej misji Falcona Heavy. Możecie na nich zobaczyć zarówno start rakiety, jak i lądowanie poszczególnych boosterów. Widok jest nie do opisania. Właśnie tak powinien wyglądać ewolucja przemysłu kosmicznego na miarę XXI wieku.

Przypominamy, że start rakiety odbył się ze słynnej platformy startowej LC-39A na Florydzie, natomiast lądowanie bocznych stopni miało miejsce na Landing Zone 1 i Landing Zone 2 na przylądku Canaveral oraz środkowego na autonomicznej barce o nazwie OCISLY, która pływała powodach Oceanu Atlantyckiego, rekordowe 1000 kilometrów od lądu.

Reklama

Druga pomyślna misja Falcona Heavy i pierwsza komercyjna, utorowała drogę do regularnego wynoszenia ładunków na ziemską orbitę i pozwoli teraz SpaceX na podpisanie lukratywnych kontraktów z rządem na realizację misji związanych z bezpieczeństwem narodowym.

Misja zjawiskowej rakiety Falcon Heavy polegała na wyniesieniu na orbitę geostacjonarną ważącego ok. 6 ton satelity komunikacyjnego o nazwie Arabsat 6A, który został zbudowany przez koncern Lockheed Martin dla saudyjskiej firmy telekomunikacyjnej Arabsat. Satelita ma służyć klientowi przez co najmniej 15 lat.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/Flickr / Fot. SpaceX/Flickr

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy