Loty turystyczne w kosmos od Virgin Galactic będą odbywały się z Europy

Virgin Galactic czyni ogromne postępy w tworzeniu technologii, które pozwolą urzeczywistnić piękną wizję kosmicznej turystki. Firma zamierza prosperować na rynku europejskim.

Przez ostatnie miesiące, firma należąca do Richarda Bransona intensywnie testowała silnik rakietowy w swoim statku kosmiczny VSS Unity. Dwa miesiące temu odbył się ostatni test, w trakcie którego silnik pracował przez 30 sekund, a statek wzbił się na wysokość ok. 38 kilometrów i przekroczył barierę dźwięku, osiągając Mach 1,9 (2329 km/h)

Po udanym teście, VSS Unity samodzielnie zaczął obniżać wysokość i wylądował na płycie lotniska na pustyni Mojave w Kalifornii. Władze Virgin Galactic stwierdziły, że chociaż silnik odpalił się dość twardo i całym statkiem targały wibracje, to kolejne modyfikacje powinny ten problem wyeliminować.

Reklama

Zaplanowane kolejne eksperyment coraz bardziej zbliżają nas do pierwszych próbnych lotów załogowych. Mają one odbyć się w kolejnych miesiącach.

Tymczasem dochodzą do nas wieści o wytypowaniu miejsca, z których będą odbywały się loty suborbitalne. Będzie to lotnisko Taranto-Grottaglie leżące w południowej części Włoch.

Firma Virgin Galactic i Virgin Orbit podpisły już umowy z włoskimi firmami Altec i Sitael, które przygotują w porcie lotniczym specjalną infrastrukturę umożliwiającą przeprowadzanie bezpiecznych lotów na granicę kosmosu.

„Możliwość uruchomienia orbitalnych startów z Puglia jest dobrą okazją zarówno dla Sitaela, jak i dla całego europejskiego i włoskiego przemysłu kosmicznego” - powiedział Vito Pertosa, założyciel firmy Sitael.

Firmy miliardera i założyciela grupy Virgin będą we Włoszech realizowały też starty swojego systemu LauncherOne. Jest to specjalna rakieta, na pokładzie której będą znajdowały się instalacje kosmiczne. Rakieta ma być podczepiana do samolotu Boeinga 747 o nazwie Cosmic Girl i odpalana na pewnej wysokości. Stamtąd uda się w przestrzeń kosmiczną i wypuści cenny ładunek.

Richard Branson chce zaoferować kosmiczną turystykę już w przyszłym roku. Przypomnijmy, że bilety na pierwsze loty statkiem kosmicznym VSS Unity od Virgin Galactic zostały wyprzedane dosłownie na pniu. Tak więc, jeśli jesteście zainteresowani taką formą suborbitalnej rozrywki, to obecnie możecie zakupić bilet na lot, który odbędzie się nie szybciej, niż po roku 2021.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Virgin Galactic

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy