NASA odkryła na Marsie logo… Gwiezdnej Floty ze Star Treka!

I chociaż brzmi to jak dobry żart, to warto pamiętać, że 1 kwietnia już dawno za nami i podawane przez nas informacje są jak najbardziej prawdziwe i pochodzą z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

Jeśli macie wystarczająco dużo lat, to z pewnością pamiętacie ten kultowy gwiezdny serial z lat sześćdziesiątych, który przedstawiał rozkwit ludzkości po zakończeniu III wojny światowej: - Po usunięciu z Ziemi chorób, nietolerancji, biedy i zażegnaniu konfliktów zbrojnych, przy współpracy części inteligentnych ras zamieszkujących galaktykę, powstaje Zjednoczona Federacja Planet – międzygatunkowa unia, której celem jest pokojowe współistnienie poszczególnych ras zamieszkujących galaktykę oraz jej eksploracja.

Tak, trudno chyba znaleźć osobę, która nie rozpoznałaby Star Treka i legendarnego kapitana Kirka, więc najnowsze odkrycie NASA wywołało uśmiech na wielu twarzach. Agencja poinformowała bowiem, że na powierzchni Marsa odkryto właśnie wydmę piaskową, która wygląda dokładnie tak, jak symbol Gwiezdnej Floty, czyli organizacji ze świata Star Treka łączącej floty wszystkich światów członkowskich Federacji.

Reklama

Co więcej, mottem wszystkich produkcji z tego uniwersum jest zdanie „Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek” - przypadek? Nie sądzę :) A mówiąc już całkiem serio, choć wszystko składa się w piękny początek kolejnych teorii spiskowych, to tak naprawdę ma związek z geologią planety. Tak czy inaczej, zdjęcia wykonane przez Mars Reconnaissance Orbiter, czyli naukowo-telekomunikacyjną sondę kosmiczną wystrzeloną przez NASA w kierunku Marsa w sierpniu 2005 roku, potwierdzają historię Marsa, są nie lada gratką nie tylko dla fanów astronomii, ale i seriali sci-fi.

Źródło: GeekWeek.pl/designtaxi / Fot. NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy