NASA przygotowało nowe logo specjalne dla programu powrotu na Księżyc

SpaceX przygotowuje się do najważniejszej misji w całej swojej historii. Już w maju bieżącego roku w kapsule Dragon-2, zamontowanej na szczycie rakiety Falcon-9, astronauci polecą do kosmicznego domu.

Z tej okazji NASA umieściła swoje nowe, a właściwie stare logo, na rakiecie Falcon, która weźmie udział w tej wielkiej misji. Jim Bridenstine, administrator agencji dumnie zaprezentował zdjęcie rakiety i logo na swoim profilu na Twitterze. Z tym logiem wiążą się najlepsze lata amerykańskiego przemysłu kosmicznego.

Ostatni raz kultowe logo, zwane robakiem (worm), było wykorzystywane 30 lat temu. NASA czyni wielkie przygotowania związane z następcą programu Apollo. W ramach Artemis amerykańscy astronauci mają powrócić na Księżyc w 2024 roku. W misjach zaopatrzeniowych i budowy tam baz mają pomóc rodzime firmy, takie jak SpaceX i Blue Origin.

Reklama

Co ciekawe, jest wielce prawdopodobnie, że zanim rząd USA wyśle astronautów na powierzchnię Srebrnego Globu, może pojawić się tam statek kosmiczny Starship od Elona Muska. Miliarder zapowiadał jakiś czas temu, że już w przyszłym roku następi lot wokół Księżyca statku Starship, a w 2022 roku firma ma wysłać ładunek na naturalnego satelitę naszej planety.

Ale to nie wszystko 2024 roku, z pokładu statku Starship, wyjdą na powierzchnię astronauci. W 2026 roku Starship ma wylądować na powierzchni Marsa, a do końca lat 20. pojawią się tam pierwsi astronauci. Na razie jednak czekamy na kolejny test prototypu statku o nazwie SN-3, który ma odbyć się w połowie bieżącego miesiąca.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA/SpaceX / Fot. NASA/SpaceX

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy