Oto noworoczne życzenia od załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej [FILM]

Załoga 64. ekspedycji, która przebywa na pokładzie kosmicznego domu, 10 dni temu przesłała na Ziemię życzenia z okazji świąt, a teraz, zgodnie z tradycją, są to pozdrowienia z okazji Nowego Roku.

Co przyniesie rok 2021? Tego jeszcze nikt nie wie, ale pewne jest, że ludzkość pozostanie na orbicie i będzie tam przeprowadzała eksperymenty oraz badała otchłań przestrzeni kosmicznej. Trzech astronautów i dwie astronautki złożyli życzenia wszystkim Ziemianom w tradycyjnym stylu nowojorskim.

Jak pewnie wiecie, co roku na Times Square odbywa się jedno z najbardziej hucznych powitań Nowego Roku na całym świecie. Na słynnym Skrzyżowaniu Świata tradycją stało się już, że dokładnie o północy w jednej z wież opada wielka kula sygnalizująca odejście starego i początek kolejnego roku. Wydarzenie na żywo obserwuje miliony ludzi, a kolejne dziesiątki przed telewizorami.

Reklama

Astronauci powitali Nowy Rok w ten sam sposób, czyli wypuścili z dłoni kulę ziemską. Co jednak niezwykłe, w odróżnieniu od warunków na naszej planecie, kula nie zaczęła opadać, a poruszać się ku górze. To wszystko jest efektem panującej na pokładzie ISS mikrograwitacji.

Załoga w składzie: Mike Hopkins, Victor Glover, Kate Rubins, Shannon Walker i Soichi Noguchi już w marcu będzie miała okazję przywitać nowych członków, którzy przybędą tam na pokładzie kapsuły Dragon-2 od SpaceX. Będzie to drugi operacyjny lot tego pojazdu i trzeci na pokładzie z załogą.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy