Potęga największych rakiet świata ukazana na tle znanych miejsc

Niebawem przemysł kosmiczny wzbogaci się o kilka najpotężniejszych rakiet kosmicznych, jakie widziała ludzkość. Za chwilę będziecie mogli zobaczyć, jak potężne są to urządzenia.

Przemysł kosmiczny przeżywa swój renesans. Kilka miesięcy temu byliśmy świadkami dziewiczego lotu najpotężniejszej rakiety obecnie używanej i wyprodukowanej przez prywatny sektor. Była to rakieta Falcon Heavy od SpaceX.

W ciągu najbliższych 2 lat powinniśmy zobaczyć na niebie lecące jeszcze trzy większe rakiety. Jak pewnie wiecie, bo często o tym piszemy, będzie to Big Falcon Rocket od SpaceX, New Glenn od Blue Origin i Space Launch System od NASA.

Rakiety te będą miały za zadanie nie tylko zabrać ludzi na Srebrny Glob i Czerwoną Planetę, ale również pomóc przetransportować tam technologie, które pozwolą nam osiedlić się na stałe na tych kosmicznych obiektach.

Reklama

YouTuberzy z kanału Everyday Astronaut na YouTube postanowili przygotować ciekawą animację z rakietami w roli głównej. Dzięki niej możemy zobaczyć i uświadomić sobie, jak potężne są to urządzenia.

Zachęcamy Was też do obejrzenia innych materiałów przygotowanych przez ten kanał. Jeśli interesuje Was temat rozwoju przemysłu kosmicznego i eksploracji Układu Słonecznego, to znajdziecie tam wiele ciekawych rzeczy na ten temat.

Źródło: GeekWeek.pl/Everyday Astronaut/YouTube / Fot. Everyday Astronaut

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama