Starhopper już na testach szczelności, a zaraz będzie miał 3 silniki Raptor

Elon Musk obiecywał w ubiegłym roku, że jeszcze w 2019 roku zobaczymy na niebie statek kosmiczny Starship, który umożliwi ludzkości bezpieczne loty na Księżyc, Marsa, Wenus i inne tajemnicze obiekty Układu Słonecznego.

Prace nad pierwszym prototypem statku kosmicznego postępują pełną parą. Kilka dni temu stalowy bojler, jak niektórzy go nazywają, pojawił się na stanowisku startowym, a już jest po pierwszych testach szczelności. Inżynierowie już w przyszłym tygodniu zainstalują na jego pokładzie 3 potężne silniki Raptor napędzane ciekłym metanem i ciekłym tlenem. Pierwsze testy z lotami na wysokość do 5000 metrów mają stać się faktem już w kwietniu. Fani przemysłu kosmicznego będą wniebowzięci.

SpaceX zastosuje w statku gotowej wersji statku innowacyjny system chłodzenia, który ma lepiej sprawdzić się w trakcie pokonywania ziemskiej atmosfery. Jego poszycie będzie pokryte milionami mikroskopijnych otworów, przez które ma wydostawać się woda. Kropelki stworzą ochronną powłokę i nie dopuszczą do rozgrzewania się poszycia do wyższych temperatur.

Reklama

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/SPadre / Fot. SpaceX/SPadre

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy